3000-3500 TL monitör tavsiyesi

Ustam kafayı yiyeceğim özelliğine bak LED. Başka modelleri VA olabilir belki ama benim attığım LED.

1686603550293.png

Siteye yanlış girmelerine gerek yok. Ben G3'ün en başından beri VA olduğunu biliyordum ayrıca LED farklı bir şeyi kast ediyor. panel olarak VA kullanılmış.
Ekran ve panel ayrı değil mi? Şimdi led panel diye birşey yokmu? Sadece led ekran mı var?

Ekran ve panel ayrı değil mi? Şimdi LED panel diye bir şey yok mu? Sadece LED ekran mı var?

Arka aydınlatmayla ilgili bir terim diye biliyorum.

Mesela bu sitedeki monitörlerin bilgilerine bakarsan fikrin oluşabilir.

Forumda rehberler falan da var onları da öneririm.

Arka aydınlatmayla ilgili bir terim diye biliyorum.

Mesela bu sitedeki monitörlere bakarsan fikrin oluşabilir.

Tamam hocam dediğim gibi yeni bir şey öğrenmiş oldum. LED veya LCD ekran tipi panelin genel başlığı gibi bir şey. Kullandığım monitörde TN panelmiş. Galiba led ekran için en kötü panel.

Tamam hocam dediğim gibi yeni bir şey öğrenmiş oldum.

Faydası dokunduysa ne mutlu.

LED veya LCD ekran tipi panelin genel başlığı gibi bir şey.

Recep beyden bir alıntı yapmak istiyorum. Bu mesajın tarihi 2014 tepki süresi ile ilgili IPS panellerde çok gelişme yaşandı o tarihten beri.

IPS bir panel tipidir. LED ise bir arka aydınlatma tipi. Bir ekran hem LED, hem IPS olabilir.

Arka aydınlatmada iki ana tip vardır: LCD ve LED. LCD, ccfl denilen florasan kullanır ve verimsizdir. LED ise LED lambalar kullanır ve hem daha düşük güç tüketir hem de kontrast oranı çok daha iyidir.

LED'in üstüne TN veya IPS panel koyarsın. TN, oyun için yapılan düşük tepki süreli paneldir. IPS ise daha çok tasarım, film, görsel işler için yapılır ve tepki süresi yüksektir.

IPS'in en güzel yanı canlı renkleri ve geniş görüş açısıdır. 5ms tepki süresi ile IPS panelde oyun da oynanabilir, siber atlet değilseniz.

Kullandığım monitörde TN panelmiş. Galiba LED ekran için en kötü panel.

Biraz eski kalıyor şu anda IPS öneriyoruz daha çok.

Yeni konular

Geri
Yukarı