3000-3500 TL Notebook Önerisi

artful_racoon

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba, diğer konuları okudum ama ya fiyatlar güncellenmiş ya da benim ayarımda değiller. Ben bilgisayar mühendisliği okuyorum ve genelde işlerimi masaüstünde hallediyorum ancak son zamanlarda şehir dışına çıkmam gerekmeye başladı ve bu yüzden bir notebook'a ihtiyacım olduğu kanaatine vardım.

Beklentilerim çok fazla değil, notebook'u genelde kod yazmak ve internette gezinmek, video izlemek için kullanacağım, belki ara sıra indie bir kaç oyun oynarım. İstediğim SSD'li olması, mümkünse çözünürlüğün Full HD olması, ve bu bahsettiklerimi yaparken kasmaması. Tavsiyelerinize açığım, şimdiden teşekkür ederim. (Eğer çok fark ederse 4000'e kadar çıkabilirim bütçede.)

Çözüm
Kesinlikle böyle bir hataya düşme.
Çok pişman olursun, kafanı duvarlara vurursun. Net söylüyorum.
U serisi işlemcilere yaklaşma, yanından geçme.
Kod yazacak birisi için örneğin Visual Studio dahi yorar makinayı.
Vakit gelir Android Studio falan yükleyeyim dersin, mazallah.
Arada bir de oyun oynarsın illa falan.
U serisi işlemciden uzak dur. Mümkünse i7 işlemcinin üst modellerinden bul.
İlave olarak o cihazı kesinlikle o fiyata almayın. 2500 TL ise tamam ama bence bunu bile hak etmiyor. Yazın akrabama aldırdım hem de 8 GB versiyonunu 2400 TL'ye. Laptopu kullandım HDD kaynaklı ağır çalışıyor evet ama cihazın sağlamlılığı bile yok. Sanki menteşe kopacak gidecek gibi duruyor. 8 GB RAM olmasına rağmen tatmin edici bir cihaz olduğunu göremedim. Abra A5 V13.1.1 15.6" Oyun Bilgisayarı | Monster Notebook bütçe fazla olacak sanırım ama bu o cihazı 5'e katlar 10'a böler. En azından almışken MX 150 ekran kartlı bir cihaz alın GTX 1050 ekran kartlı model alamıyorsanız.

İlave olarak o cihazı kesinlikle o fiyata almayın. 2500 TL ise tamam ama bence bunu bile hak etmiyor. Yazın akrabama aldırdım hem de 8 GB versiyonunu 2400 TL'ye. Laptopu kullandım HDD kaynaklı ağır çalışıyor evet ama cihazın sağlamlılığı bile yok. Sanki menteşe kopacak gidecek gibi duruyor. 8 GB RAM olmasına rağmen tatmin edici bir cihaz olduğunu göremedim. Abra A5 V13.1.1 15.6" Oyun Bilgisayarı | Monster Notebook bütçe fazla olacak sanırım ama bu o cihazı 5'e katlar 10'a böler. En azından almışken MX 150 ekran kartlı bir cihaz alın GTX 1050 ekran kartlı model alamıyorsanız.

Çözüm
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı