3000- 3500 TL oyuncu bilgisayarı toplamak

Bütçe
Maksimum 3000- 3500 TL olabilir
Hocam o halde içinde Kasa ve PSU bulunan şu kasa alınsa sizce nasıl olur?

Hocam sonradan bir tane daha 8 GB Ram alacaksanız 1660 Superi alın. Tamamen size kalmış 1650S ile 1660S arasında 10-12 FPS fark var. Fakat 1650S ile 16 GB Ram bu açığı kapatıyor. Ayrıca 1650S alırsanız arkadaşın önerdiği gibi diğer parçalar 1 tık daha kaliteli olur.
Hocam 10-12 FPS farkı 16GB ram ve 1650S kapatıyorsa ve diğer parçalar kaliteli olacaksa arkadaşın dediği sistem daha mantıklı geldi. Fakat bu sisteme 550 W yeter mi? Tereddütte kaldım.

Delta Spec RGB modelini mi? Bence çok iyi bir model hocam. Kendim kullanıyorum hiç fena değil. 2 tane daha kasa fanı takılıyordu sanırım.
İç donanımı nı pek araştırmadım, genişlik veya kablolama konusunda Dark Guardian Pro'ya göre nasıl?
Hocam 10-12 FPS farkı 16GB ram ve 1650S kapatıyorsa ve diğer parçalar kaliteli olacaksa arkadaşın dediği sistem daha mantıklı geldi. Fakat bu sisteme 550 W yeter mi? Tereddütte kaldım.
Evet

Hocam o halde içinde Kasa ve PSU bulunan şu kasa alınsa sizce nasıl olur?

Hocam sonradan bir tane daha 8 GB Ram alacaksanız 1660 Superi alın. Tamamen size kalmış 1650S ile 1660S arasında 10-12 FPS fark var. Fakat 1650S ile 16 GB Ram bu açığı kapatıyor. Ayrıca 1650S alırsanız arkadaşın önerdiği gibi diğer parçalar 1 tık daha kaliteli olur.
Hocam 10-12 FPS farkı kapanacaksa arkadaşın dediği sistem daha iyi olur. Ama önerdiğiniz kasadaki PSU 550 W veriyormuş. 550W bu sisteme yeter mi? Bir aksaklık çıkmasını istemem.

Psu olarak FSP bir numara.(Başı çekiyor, diyebilirim. Çoğu A++ markaya psu üretiyor.)
Hocam 10-12 FPS farkı kapanacaksa arkadaşın dediği sistem daha iyi olur. Ama önerdiğiniz kasadaki PSU 550 W veriyormuş. 550W bu sisteme yeter mi? Bir aksaklık çıkmasını istemem.
Bende RX590 Nitro+ Se adlı Sapphire'nin kartı var. Kart 250W çekiyor. Ona rağmen dediğiniz kasadaki psu yetiyor. Nvidia kartları iste(1650S mesela) hayli hayli yeter. Seçenek size kalmış.

Hocam sonradan Ram bir şekilde temin edilirde Ekran Kartı değiştirmek biraz zor. Benim önerdiğim biraz daha sonradan geliştirme odaklı. Eline para geçince Ram alırsın diye düşündüm.
İç donanımı nı pek araştırmadım, genişlik veya kablolama konusunda Dark Guardian Pro'ya göre nasıl?

Evet
Dark Guardian Pro 5.3 puan ise Delta Spec RGB 3 Puan bana göre fakat Delta Spec RGB'nin içinde PSU geldiğinide unutmamak lazım. Kasanın bilgileri şurada yazıyor.

Dosya Ekleri

• IMG_20200303_220732.jpg
    IMG_20200303_220732.jpg
    114,4 KB · Görüntüleme: 27
İncehesap Gaming Gecesi'ni beklemenizi öneririm. Daha uyguna kasayı veya bazı bileşenleri alabilirsiniz. Tercih sizin.

Sorun değil, sistemi düzenleyeyim.
Sistemi yaz sonu toplayacağım. Umarım yaz sonunda o dediğiniz gece olur.
Hocam sonradan Ram bir şekilde temin edilirde Ekran Kartı değiştirmek biraz zor. Benim önerdiğim biraz daha sonradan geliştirme odaklı. Eline para geçince Ram alırsın diye düşündüm.

Dark Guardian Pro 5.3 puan ise Delta Spec RGB 3 Puan bana göre fakat Delta Spec RGB'nin içinde PSU geldiğinide unutmamak lazım. Kasanın bilgileri şurada yazıyor.
Sonradan RAM ekleme gibi bir durum olmasın. Ben sadece sistemi kurmak istiyorum. Sistemi güncellemek istersem, o zaman yine konu açarım. Düşüncen için sağol.

GIGABYTE B450M-S2H S/L/V DDR4 DVI HDMI AM4
Amd Ryzen 5 1600 3.2ghz 16mb Am4 (65w) Yd1600bbm6iaf - n11.com
G Skill Flare X 16GB (2x8) DDR4 3200Mhz CL16 AMD Ryzen Uyumlu 1.35V (F4-3200C16D-16GFX
Kingston A400 Ssdnow Sa400m8/240g 240 Gb M.2 Ssd - n11.com

Ram olarak dediğim ramleri alabilirsiniz. Yükseltme durumu ortadan kalkar.

Sistemi yaz sonu toplayacağım. Umarım yaz sonunda o dediğiniz gece olur.

Sonradan RAM ekleme gibi bir durum olmasın. Ben sadece sistemi kurmak istiyorum. Sistemi güncellemek istersem, o zaman yine konu açarım. Düşüncen için sağol.
Tamam o halde hocam. Size vereceğim son öneri işlemcinizin 12nm olduğundan emin olun. @Hyakutake_GC isimli arkadaşın dediğini tercih edebilirsin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı