3000-3500 TL RX 480 sistem

ksmkrn1905

Hectopat
Öncelikle herkese merhaba. Bu sistemi toplamayı karar verdim eksiği felan var mı? Darboğaz yapar mı? Söylerseniz çok sevinirim çok teşekkürler şimdiden. SSD eklenebilir bu arada.

Screenshot_2016-08-26-00-03-41.png

Son düzenleyen: Moderatör:
RX480 üstünde durucaksan free-sync özellikli bir monitör kap viewsonic var 75HZ uygun fiyatlı biraz onun dışında işlemci olarak i5 6402p i5 6500 performansı gösteriyor diyorlar ucuz ise bakın gerçi konuya daha hakim arkadaşlar işlemciye bi ayar çekerler 16GB RAM ve bir SSD güzel olur. Ama bütçe artırıyor başka bileşenlerden kısmak yada bütçeyi artırmak lazım.

Öncelikle teşekkür ederim yorumunuz için.Monitörde karar verdim ve 2 sistem topladım.Sizce kasanın içinden çıkan 600w'luk sistem daha iyi değilmi ?

Bu arada söylemeyi unutmuşum 600w değilde 550 veya 500w luk kasa işimi görürmü acaba ?

Dosya Ekleri

• Kasa.png
    Kasa.png
    48,6 KB · Görüntüleme: 222
  • kasa1.png
    kasa1.png
    118,1 KB · Görüntüleme: 94
  • kasa2.png
    kasa2.png
    47,8 KB · Görüntüleme: 88
En azından 80+plus sertifikalı bir PSU olması en iyisi olur. Zalman Z3 bildiğim kadarıyla en ucuz ve ekonomik kasası bu markanın eğer power dediğim gibiyse sorun olmayacaktır. Onun dışında 500 W bu sistem için yeterli olur ama 600 W alarakta birşey kaybetmezsin her zaman 100-150 W fazlası tavsiye edilir. Güç kaynakları araba motoru gibidir 1-2 sene sonra 10% verimliliğini kaybedeceğini hesaba katmak lazım. Bütçede yetiyorsa ucuza kaçmamak lazım PSU çok önemli benim için. Kasanı Dark N10 boş kasa yapıp kaliteli bir markanın 80+ plus sertifikalı PSU eklersen en temizi olur diye düşünüyorum bütçen dahilinde.

Sizce benim topladığım sistemde bir dengesizlik varmı?Onu merak ettim de.Şu alttaki sistemlerden i5 6500 modelli olan toplam sistemde ?
Bence bir sıkıntı yok sadece bazı bileşenlerden kırpılıp RAM 16GB yapılabilir SSD 250 GB olsa fena olmaz. Kasa ve PSU ile ilgili yukarda yazmıştım ucuz bir kasa ve 80+ bronze sertifikalı bir PSU almalısın 500 W da ayakta tutar bence bu sistemi işlemci olarak i5 6402p 6500 den 100 TL ucuz ve onun performansıyla aynıydı testlerde öyle olduğunu görmüştüm yani onun dışında ekran kartı monitor seçimin güzel ikisi bir arada anlamı oluyo free-sync ve 75 Hz olması. Fakat eylülün ilk haftalarında çıkacağı söylenilen RX480 X gaming serilerini beklersen çok daha iyi olur referans kartlarla ilgili malum gürültülü ve aşırı ısınan kartlar olduğunu söylüyor kullananlar yani önünde MSI yazınca birşey farketmiyor. Sistem F/P sistemi bence oyun ihtiyacını karşılar 3-5 senede götürür mü götürür birazda beklentinize bağlı. Ama yinede baştan revize edilip dediğim gibi pahalı gereksiz bileşenler ayıklanırsa SSD ve RAM miktarını artırırsan güzel olabilir. Yada RAM i ilerde alırsın.

Sizce benim topladığım sistemde bir dengesizlik varmı?Onu merak ettim de.Şu alttaki sistemlerden i5 6500 modelli olan toplam sistemde ?
Sana resmini attığım sistemde ısrarcıyım kardeşim. Rx 480 ile Rx 470 arasında adamakıllı fark yok bundan dolayı Rx 470 almanı tavsiye ederim zira Rx 470 parasına ancak referans Rx 480 alabilirsin ki kesinlikle referans tasarım almamalısın, koşarak uzaklaş. Bunun dışında tavsiye ettiğim sistemde SSD ve 16 GB bellek mevcut. Tamamen sistemi değerlendirirsek daha dengeli ve bütçeye uygun bir sistem olduğu görülüyor, en azından senin sistemine oranla.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yorumlarınız için teşekkür ederim.Rami 16 gb yapacağım ve rx480'in diğer modellerini bekliyeceğim.Kasa ve psu işini ise arkadaşın attığı kasa ve psu yu almaya karar verdim.Peki işlemcide i5 6402p ve 6500 arasındaki fark nedir?P ile bitince ne farkediyor ?

Bu arada benim topladığım site ebrar bilgisayar.Tristan sizin topladığınız site ne acaba ?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı