3000-4000 TL arası Intel laptop önerisi

ewoasty

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba son günlerde eski bilgisayarımı sattığım için laptop arayışına girdim.

Şu an tek beğendiğim hem kasa hem fiyat hem de performans olarak bu bilgisayar var:

Hiç AMD kullanmadım. Hep Intel kullandım. Intel mi alayım AMD mi alayım kararsız kaldım. i5 işlemcili bir bilgisayar mı daha verimli olur benım için yoksa bu Ryzen 7 işlemcili laptop mu?

Kullanım amacım oyun odaklı değil. Ofis programları ve sürekli müşteri paneli kontrolü yapacağız web sitemizin üzerinde sipariş takip vs. vs.
Yarın bir gün satmak istediğimde de çok fazla beklemeden kolay şekilde elden çıkaracağım bir ürün olursa çok sevinirim.

Şu an tek beğendiğim hem kasa hem fiyat hem de performans olarak bu bilgisayar var:

Hiç AMD kullanmadım. Hep Intel kullandım. Intel mi alayım AMD mi alayım kararsız kaldım. i5 işlemcili bir bilgisayar mı daha verimli olur benım için yoksa bu Ryzen 7 işlemcili laptop mu?

Kullanım amacım oyun odaklı değil. Ofis programları ve sürekli müşteri paneli kontrolü yapacağız web sitemizin üzerinde sipariş takip vs. vs.
Yarın bir gün satmak istediğimde de çok fazla beklemeden kolay şekilde elden çıkaracağım bir ürün olursa çok sevinirim.

Hocam AMD önerim. Oyun oynamayacakmışsınız İntel sadece oyun perfonmansı iyi. AMD Ryzen ise Çoklu çekirdek perfonmansı daha iyi, sizin amacınıza göre daha iyi olacaktır.

Hocam AMD önerim. Oyun oynamayacakmışsınız İntel sadece oyun perfonmansı iyi. AMD Ryzen ise Çoklu çekirdek perfonmansı daha iyi, sizin amacınıza göre daha iyi olacaktır.
Peki yapacağım işler niteliğinde 4 bin vermek mantıklımı.Acaba işimi görecek bir bilgisayarı daha düşük fiyata bulabilirmiyim ?

Peki yapacağım işler niteliğinde 4 bin vermek mantıklımı. Acaba işimi görecek bir bilgisayarı daha düşük fiyata bulabilir miyim?

Evet 4000 TL bayağı fazla. İstediğiniz sadece Google'de webden takip yapacaksanız 4000TL'ye gerek yok.
İllaki laptop olmayacaksa 2000 TL'ye APU PC toplayabiliriz.
Peki yapacağım işler niteliğinde 4 bin vermek mantıklımı.Acaba işimi görecek bir bilgisayarı daha düşük fiyata bulabilirmiyim ?

Bunun size yeteceğini düşünüyorum. Yetmez derseniz 3K'ya çıkılır ama fazlası saçma olur.

Ben de hep Intel kullanıyorum fakat AMD size daha çok uyar gibi çoklu çekirdek performansı iyi çünkü (ağır ofis ve render performansı daha iyi) Intel ise oyun için iyidir fakat yine de her iki islemci ile de her şey yapılabilir.

Gelelim alacağınız sisteme, acil iş olur bekletmesin der isen kesinlikle SSD kullanmalısın.
Orta seviye bir GPU barındırsa iyi olur malum programlar falan.
İşlemci de sizi üzmeyecek orta - üst sınıf bir işlemci seçerseniz güzel bir ofis bilgisayarı edinmiş olursunuz. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar tekrardan.Konuyu yenıden güncelliyorum mevcut bu tarihte tavsiyeniz varmı ? Yeni müsait olabildim ve şuan alabilirim bilgisayar.

Geri
Yukarı