3000-4000 TL arası monitör tavsiyesi

Tarık kaya

Hectopat
Yer
İstanbul
Arkadaşlar, şu an ASUS TUF VG249Q1R monitör kullanıyorum 165 Hz. 23.8". İade edeceğim çünkü parlaklığı ne yaparsam yapayım çok düşük ve üstünde az da olsa IPS glow var (Bu sorunlarım ile ilgili konu açtım.). İade talebinde bulunacağım çarşamba günü aldım, hiç memnun kalmadım. Kutusu ve tüm aparatları elimde. Bana IPS olmayan ya da çok memnun kaldığınız 3000-4000 TL seviyesinde bir monitör önerebilir misiniz? İtopya'dan almıştım tekrar oradan alacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Monitörü 1 MS modunda çalıştırdığınız için olabilir parlaklığın düşük olması.

Tüm IPS'leri 1 MS modunda çalıştırdığınızda aynı sorun olacaktır.

Arkadaşlar, şu an ASUS TUF VG249Q1R monitör kullanıyorum 165 Hz. 23.8". İade edeceğim çünkü parlaklığı ne yaparsam yapayım çok düşük ve üstünde az da olsa IPS glow var (Bu sorunlarım ile ilgili konu açtım.). İade talebinde bulunacağım çarşamba günü aldım, hiç memnun kalmadım. Kutusu ve tüm aparatları elimde. Bana IPS olmayan ya da çok memnun kaldığınız 3000-4000 TL seviyesinde bir monitör önerebilir misiniz? İtopya'dan almıştım tekrar oradan alacağım.

Bu bütçedeki IPS dışı VA monitörlerde genel olarak ghosting sorunu var. Yine IPS alırsanız şansa bağlı olarak az veya çok düzeyde IPS Glow/Işık sızması yaşayacaksınız ama bu bütçedeki her VA panelde ghosting sorunu bulunuyor. Tabii ghosting beni ışık sızmasından daha az rahatsız ediyor diyorsanız bu monitöre bakabilirsiniz:

Geri
Yukarı