3000-4000 TL kulak içi Bluetooth kulaklık önerisi

Büyük ihtimalle Liberty 4 alacağım hocam.
EQ ayarları için bir rehber vs. varsa link paylaşabilir misiniz acaba?

Tabii buyurun:

Jabra elite 8 active, soundcore L4'den çok daha iyi. Trendyol da 4100 TL ye düşmüş,
Bence kaçırma.
Jabra ses imzasını en iyi bu modelde yapmış. R/s model değil, eq'e tepkisi çok iyi. Orta mid ve tizler örtülü değil, parlak ve canlı bir kulaklık. Bass fre altta kalmıyor fakat imaging'i (sahne) asla etkilemiyor, detayı üst düzey. Sahnesi gayet geniş 8.8/10 puanı vardı. Denedim, 9.5/10 veriyorum.
Yukarıdaki kulaklıklardan birini alıp hata yapma. Edifier'i çok beğeniyorum bende var fakat anc konusunda iyi değil, Jabra elite 8, edifier'ın ses kalitesi kapisir düşün. Ki Edifier da Dyn/knowles var.
Soundcore çöpünü alma.

Jabra Elite 8 active, Soundcore l4'ten çok daha iyi. Trendyol da 4100 TL'ye düşmüş,
Bence kaçırma.
Jabra ses imzasını en iyi bu modelde yapmış. R/s model değil, EQ'e tepkisi çok iyi. Orta mid ve tizler örtülü değil, parlak ve canlı bir kulaklık. Bass fre altta kalmıyor fakat ımaging'i (sahne) asla etkilemiyor, detayı üst düzey. Sahnesi gayet geniş 8.8/10 puanı vardı. Denedim, 9.5/10 veriyorum.
Yukarıdaki kulaklıklardan birini alıp hata yapma. Edifier'i çok beğeniyorum bende var fakat ANC konusunda iyi değil, Jabra Elite 8, Edifier'ın ses kalitesi kapisir düşün. Ki edifier da Dyn/knowles var.
Soundcore çöpünü alma.

Liberty 4'ü denedin mi? Ses kalitesi ekolayzır ile senheisser momentum 3'e çok benziyor. Attığın model Elite 10 olsa belki ama 8 active Liberty 4'ü geçemez.

Liberty 4'ü denedin mi? Ses kalitesi ekolayzır ile senheisser momentum 3'e çok benziyor. Attığın model Elite 10 olsa belki ama 8 active Liberty 4'ü geçemez.
Ses tercihtir. Liberty 4 ile Jabra elite 8 active rtkings degerlendirmesine bak. Elite 8 liberty 4 ten çok daha iyi olduğunu anlarsın. Ayrıca elite 10 da pk sıkıntısı var. Tabikide üst düzey bir model orası ayrı ama yazılım ile duzeltmişlerdir belki. Ayrıca 2000 yılından beri in ear/Auo kulaklıklar deniyorum. Audiophile seviyesinde olmayabilirim belki ama kulaklık hakkında bilgili belki de tr de 3-5 kişiden biriyimdir.

Ses tercihtir. Liberty 4 ile Jabra Elite 8 active rtkings degerlendirmesine bak. Elite 8 Liberty 4'ten çok daha iyi olduğunu anlarsın. Ayrıca Elite 10 da pk sıkıntısı var. Tabii ki de üst düzey bir model orası ayrı ama yazılım ile duzeltmişlerdir belki.

Rtkings ekolayzırı hiç ellemeden kutudan çıktığı haliyle değerlendiriyor. İncelemesinde tizlerin çok yüksek olduğunu da belirtmiş zaten. Bunun sebebi kulaklık kutudan berbat bir ekolayzır tepki grafiği ile geliyor buradan bakabilirsin. Eğer ekolayzır yapmazsan tizleri kulak tırmalayacak kadar fazla, midleri ve basları da çok arkada kalıp hiç hissedilmiyor yani çamur gibi bir sesi oluyor. Gerçekten şaşırtıcı derecede kaliteli bir sesi var senheisser momentum 3 denemiş biri olarak söylüyorum. İşin üzücü kısmı koca internette bu ekolayzır tepki grafiğinden doğru düzgün bahseden tek bir kişi yok. Alan kişi de o berbat haliyle kullanıyor.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2024-05-22-19-34-01-987_com.opera.browser.jpg
    Screenshot_2024-05-22-19-34-01-987_com.opera.browser.jpg
    78,5 KB · Görüntüleme: 6
Rtkings ekolayzırı hiç ellemeden kutudan çıktığı haliyle değerlendiriyor. İncelemesinde tizlerin çok yüksek olduğunu da belirtmiş zaten. Bunun sebebi kulaklık kutudan berbat bir ekolayzır tepki grafiği ile geliyor buradan bakabilirsin. Eğer ekolayzır yapmazsan tizleri kulak tırmalayacak kadar fazla, midleri ve basları da çok arkada kalıp hiç hissedilmiyor yani çamur gibi bir sesi oluyor. Gerçekten şaşırtıcı derecede kaliteli bir sesi var senheisser momentum 3 denemiş biri olarak söylüyorum. İşin üzücü kısmı koca internette bu ekolayzır tepki grafiğinden doğru düzgün bahseden tek bir kişi yok. Alan kişi de o berbat haliyle kullanıyor.
Zaten kulaklık, ilk olarak first p/ ile denenir. Daha sonrasında eq tepkisine bakılır. Neutral sound 7.5 puan demek, pre seviyesinde demektir. Tizler yüksek derken, Tising dediğimiz tiz değil. S,ş seslerinde çok az gürültü oluyordu. Artık o da olmuyor zaten. Ama lb4'e bakınca, neutral sound değeri düşük. Lb4 eq'e tepkisi r/s değil diyorsun yani? Sennhieser momentum 3 çokta iyi bir kulaklık değil. Bende denedim.

Zaten kulaklık, ilk olarak first p/ ile denenir. Daha sonrasında EQ tepkisine bakılır. Neutral sound 7.5 puan demek, pre seviyesinde demektir. Tizler yüksek derken, tising dediğimiz tiz değil. S, ş seslerinde çok az gürültü oluyordu. Artık o da olmuyor zaten. Ama LB4'e bakınca, neutral sound değeri düşük. LB4 EQ'e tepkisi r/s değil diyorsun yani? Sennhieser momentum 3 çok da iyi bir kulaklık değil. Bende denedim.

Doğallık olayını tepki grafiği de bayağı etkiler benim bildiğim. Çok övülen Buds 2 Pro var arkadaşımda onunla karşılaştırdığımda sahne genişliği ve bas performansı olarak daha iyi, ses detaylığı benzer. R/s kısmını tam anlamadım ama kulaklık ekolayzırla düzeltilince sesi olması gerektiği hale geldi ve güzel tepki verdi.

Doğallık olayını tepki grafiği de bayağı etkiler benim bildiğim. Çok övülen Buds 2 Pro var arkadaşımda onunla karşılaştırdığımda sahne genişliği ve bas performansı olarak daha iyi, ses detaylığı benzer. R/s kısmını tam anlamadım ama kulaklık ekolayzırla düzeltilince sesi olması gerektiği hale geldi ve güzel tepki verdi.
R/s eq'e tepkisi iyi değil demektir. R/s olmayan model ise eq e tepkisi iyidir. Ha bu arada tabikide ses tercihtir. Ben sana kesinlikle saygı duyuyorum beni yanlış anlama, hatta konuna baktim, gayet iyisin. Audiphile dünyasına, sende yavaş yavaş giriyosun. Ben 2000 yılından beridir audiophile dünyasındayim ama hala tam "olamadım" hifiman alırsam, işte o zaman audiphile derim kendime. Seninde ilgin var belli.

R/s EQ'e tepkisi iyi değil demektir. R/s olmayan model ise EQ e tepkisi iyidir. Ha bu arada tabii ki de ses tercihtir. Ben sana kesinlikle saygı duyuyorum beni yanlış anlama, hatta konuna baktim, gayet iyisin. Audiphile dünyasına, sende yavaş yavaş giriyosun. Ben 2000 yılından beridir audiophile dünyasındayim ama hala tam "olamadım" hifiman alırsam, işte o zaman audiphile derim kendime. Seninde ilgin var belli.

Benim genel teknolojiye çok ilgim var aslında lise okuduğum için zaman ayıramıyorum. Beni ses işlerine başlatan Liberty 4 oldu sağ olsun :). Siz de çok iyisiniz takip ediyorum forumdan mesaj için de teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı