3000-4000 TL Xbox Series X ve GTX 1660 Ti için monitör önerisi

Felixb

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar, genellikle yeni nesil oyunlarımı Xbox Series X'ten oynamakla birlikte GTX 1660 kartlı bir sistemim de mevcut. Xbox'ta yüksek kalite oyun oynayabilecegim ama günlük hayatta dizi ve film izlerken güzel görüntü verecek 27-32 inc arası bir monitör bakıyorum. Rekabetçi oyun neredeyse hiç oynamıyorum, Hz çok önemli degil. Fiyat olarak monitöre göre 4000 TL kadar çıkabilirim belki

Son düzenleyen: Moderatör:
VA panel bu, IPS'e göre kötü şahsen tercih etmezdim. Ayrıca 32"'te 2K çözünürlükle inç başına düşen piksel çok düşük olacaktır.

VA panel bu, IPS'e göre kötü şahsen tercih etmezdim. Ayrıca 32"'te 2K çözünürlükle inç başına düşen piksel çok düşük olacaktır.

Hocam VA ile IPS'yi anlatabilir misiniz?
Çok fazla bilgim yokta.

Hocam VA ile IPS'yi anlatabilir misiniz?
Çok fazla bilgim yokta.
VA Panel daha çok yüksek yenileme hızları ve düşük tepki süreleri gereken oyunlarda farkını gösteriyor. IPS ise renk skalası ve parlaklık olarak VA panele göre daha iyiydi. Oyuncular VA panel tercih ediyordu. Ama artık o devir geride kaldı düşük tepki süreleri ve yüksek yenileme hızları ile VA panelleri geride bıraktı artık IPS paneller. Üstüne renk skalası ve parlaklığı çok daha iyi. İnce çerçeveler de buna dahil.

Ürün güzel tek düşüncem çok uzun zamandır 32 inch kullandım 27 çok düşük gelir mi acaba.
Bu ürün şu an kullandıgım monitörün 144 hz ve 2k olan versiyonu gibi. Bende bayadır va panel kullandım bazı oyunlarda ghosting yapsada hiç rekabetçi oynamadıgım için galiba rahatsiz etmedi.

Geri
Yukarı