3000 - 4000 TL'ye i5 13400F için soğutucu önerisi

stark324

Decapat
Daha fazla  
RAM
16 GB
Ekran kartı
RTX 4070
Anakart
H610M
İşlemci
i5 13400F
Merhaba. İşlemcim şu an stok soğutucu ile çalışıyor ve PUBG'ye girdiğim zaman ara ara 90 dereceleri geçiyor galiba stok soğutucudan kurtulmam gerekiyor. Kule tipi mi yoksa sıvı soğutma mı almalıyım?
Bütçe olarak 3-4K ya kadar çıkabilirim.
Şu an şu modeli düşünmekteyim ama sizin de fikirlerinizi almak istedim.

Bu işlemciye Kule Tipi yeterli diye biliyorum. Bence sıvı soğutma zahmetine, masrafına girmeyin. Sonrasında biliyorsunuz belli bir ömrü doldurunca çöp oluyorlar.

Eğer daha iyi bir kule tipi soğutucu istiyorsan DeepCool AK620 tam da bu işlemciye göre.
Kendim i5 13400F işlemcim için kullanıyorum. Zamanında 1.600 TL fiyata almıştım ama şu an pahalanmış.

Eğer daha iyi bir kule tipi soğutucu istiyorsan DeepCool AK620 tam da bu işlemciye göre.
Kendim i5 13400F işlemcim için kullanıyorum. Zamanında 1.600 TL fiyata almıştım ama şu an pahalanmış.

Evet bayağı bir pahalı bunun üstüne biraz daha koyup sıvı soğutma alınabilir, attığım linkteki hakkında ne düşünüyorsunuz?

Evet bayağı bir pahalı bunun üstüne biraz daha koyup sıvı soğutma alınabilir, attığım linkteki hakkında ne düşünüyorsunuz?

Attığınız linkteki de iyidir. İnternette testlerini bulabilirseniz sizin için daha rahat olur.
Arkadaşım 12400F işlemci için attığınız linkteki ürünün 214 XT modelini kullanıyor. Testlerde 70 dereceyi geçmiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı