3000-4500 TL Laptop Önerisi

pikachuu.C

Decapat
Daha önce çok kez konu açtım fakat aradığımı bulamadım o yüzden tekrar açıyorum kusura bakmayın. Hem Sims4 gibi oyunlar için hem de okul için kullanacağım bir laptop arıyorum. İşlemci olarak intelcore i5 düşünüyorum çünkü diğer işlemciler hakkında pek bir bilgim ya da deneyimim yok. SSD, en az 8 GB RAM ve 4 GB ekran kartı olması aradığım özelliklerden. 3000-4500 gibi bir bütçem var. Lenovo'nun Ideapad'lerine baktım ama pek emin olamadım. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
AMD tarafından;

İntel tarafından;

4 GB ekran kartı beklentin varsa maalesef bütçe artırımına gitmen gerek, en azından 500 TL arttırman gerek. SSD ve Ram takviyesi ileride yapılır çok takılmamak gerek diye düşünüyorum, en azından SSD için öyle diyebilirim. Bütçeyi arttırabilirsen önerim şu olur;
HP Pavilion 15-CX0026NT Intel Core i5 8300H 8GB 1TB + 16GB Optane GTX1050Ti Windows 10 Home 15.6" FHD Taşınabilir Bilgisayar 5ET08EA
HP Pavilion 15-CX0026NT Intel Core i5 8300H 8GB 1TB + 16GB Fiyatı

4 GB ekran kartı beklentin varsa maalesef bütçe artırımına gitmen gerek, en azından 500 TL arttırman gerek. SSD ve Ram takviyesi ileride yapılır çok takılmamak gerek diye düşünüyorum, en azından SSD için öyle diyebilirim. Bütçeyi arttırabilirsen önerim şu olur;
HP Pavilion 15-CX0026NT Intel Core i5 8300H 8GB 1TB + 16GB Optane GTX1050Ti Windows 10 Home 15.6" FHD Taşınabilir Bilgisayar 5ET08EA
HP Pavilion 15-CX0026NT Intel Core i5 8300H 8GB 1TB + 16GB Fiyatı
SSD yok o HP modelinde ve HP'ler soba gibi ısınırlar.

SSD yok o HP modelinde ve HP'ler soba gibi ısınırlar.
Açıklamamı okumamışsınız ayrıca soba gibi ısındığı falan yok youtubede istediğin videoyu açıp izleyebilirsin, laptoplardaki genel ısınma durumunu yaşıyor yeni pavilionlar. UV ve düzgün termal macunla gayet de optimum sıcaklıklarda kullanılıyor.

Açıklamamı okumamışsınız ayrıca soba gibi ısındığı falan yok youtubede istediğin videoyu açıp izleyebilirsin, laptoplardaki genel ısınma durumunu yaşıyor yeni pavilionlar. UV ve düzgün termal macunla gayet de optimum sıcaklıklarda kullanılıyor.
Açıklamanı okudum fakat daha uyguna aynı özellikte bilgisayar varken neden upgrade gerek ve daha pahalı bir laptop tercih edilsin?

Açıklamanı okudum fakat daha uyguna aynı özellikte bilgisayar varken neden upgrade gerek ve daha pahalı bir laptop tercih edilsin?
Senin attığın bilgisayarın upgradeye ihtiyacı olmayacak mı, 128 GB SSD’ye ne kadar şey depolanabilir, eninde sonunda o da upgrade’ye ihtiyaç duyacak. Fiyat farkı da dağlar kadar değil ve estetik duruş açısından HP daha hoş görünüyor bana. Ve benim attığımı almak zorunda değil öneri yaptım sadece. Ve kişisel olarak ben de Acere çok güvenmiyorum, en azından HP gibi bir alternatif varken.

Senin attığın bilgisayarın upgradeye ihtiyacı olmayacak mı, 128 GB SSD’ye ne kadar şey depolanabilir, eninde sonunda o da upgrade’ye ihtiyaç duyacak. Fiyat farkı da dağlar kadar değil ve estetik duruş açısından HP daha hoş görünüyor bana. Ve benim attığımı almak zorunda değil öneri yaptım sadece. Ve kişisel olarak ben de Acere çok güvenmiyorum, en azından HP gibi bir alternatif varken.
Kişisel tercih tabi, konu sahibi hangisini beğenirse onu tercih eder senin attığın bilgisayarda güzel tabi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı