3000-5000 TL arası Laptop önerisi

cgrrx

Decapat
Merhaba üniversite öğrencisiyim elektrik elektronik mühendisliği okuyorum kendime laptop almaya karar verdim hem yazılım kodlama programlama öğrenmek için hemde lol oynamak için bütçem 3000-5000 TL arası önerilerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler hayırlı akşamlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Peki sizin önerdiğiniz laptop kaçıncı nesil oluyor ve beni tahmini olarak düzgün kullanmayla kaç yıl götürür alacağım laptop
8. nesil bir işlemciye sahip. Neredeyse benim işlemcimle eşit düzeyde. Bende işlemciyi oyun veya render için kullanıyorum. Bu bilgisayar sizi rahat 5-6 yıl götürür. Hepsiburada'da indirimde fakat ben @Tufantopuz'un önerdiği bilgisayarı öneririm. Ekran kartı çok daha iyi.

8. nesil bir işlemciye sahip. Neredeyse benim işlemcimle eşit düzeyde. Bende işlemciyi oyun veya render için kullanıyorum. Bu bilgisayar sizi rahat 5-6 yıl götürür. Hepsiburada'da indirimde fakat ben @Tufantopuz'un önerdiği bilgisayarı öneririm. Ekran kartı çok daha iyi.
Hocam peki belirttiğim gibi ara sıra da oyun için kullanmak istiyorum arkadaşın önerdiği bilgisayar bunu karşılar mı zahmet veriyorum size de kusuea bakmayın
MSI GF63 8RC-208XTR Intel Core i5 8300H 8GB 1TB GTX1050 Fiyatı
Lenovo ThinkPad E585 AMD Ryzen 5 2500U 8GB 256GB SSD Radeon Fiyatı
Lenovo Ideapad 330-15ICH Intel Core i7 8750H 8GB 1TB GTX1050 Fiyatı
İlkine ve üçüncüsüne SSD eklersen güzel olur.
Kaç gb lık ssd eklememi uygun görürsünüz ona göre fiyatlarını araştıracağım ve ssd eklersem bana ne gibi artıları olacak

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı