3000-5000 TL monitör önerisi

Bütçe
3000-5000
hocam monitor iyide butcemi asiyor dellin 24 incini alip geciyorim
Kastınız Dell G2422HS ise o modelin renkleri soluk hocam. Sadece bu da değil aynı zamanda giriş gecikmesi biraz yüksek bir model. Tavsiye etmiyorum. Önerdiğim AOC 24G2SPU modeli daha seri bir monitör.
FPS oyunlarını 10-15 cm yakınlıkta oynuyorsanız profesyonel seviyedesinizdir. O yüzden, size şu monitörü öneririm:
Bu bütçelere alabileceğiniz en hızlı monitör.

Edit: İncelemesini paylaşmayı unutmuşum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Eğer İngilizcen varsa yazılı incelemesi:

Son düzenleme:
Kastınız Dell G2422HS ise o modelin renkleri soluk hocam. Sadece bu da değil aynı zamanda giriş gecikmesi biraz yüksek bir model. Tavsiye etmiyorum. Önerdiğim AOC 24G2spu modeli daha seri bir monitör.
FPS oyunlarını 10-15 cm yakınlıkta oynuyorsanız profesyonel seviyedesinizdir. O yüzden, size şu monitörü öneririm:
Bu bütçelere alabileceğiniz en hızlı monitör.

Edit: İncelemesini paylaşmayı unutmuşum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Eğer ingilizcen varsa yazılı incelemesi:

Ben bu monitoru daha once gordum onermeyenler cok hocam Dell'i aldim zaten ve renklerin soluk oldugu dusunmuyorum gorunce monitoru canli bir sekilde direk aldim.

Monitör gelince konuyu tazelersin. Görüşlerini duyarız. 👍

Tamam hocam fikirleriniz için teşekkür ederim gelince hortlatirim konuyu.

Ben bu monitoru daha once gordum onermeyenler cok hocam Dell'i aldim zaten ve renklerin soluk oldugu dusunmuyorum gorunce monitoru canli bir sekilde direk aldim.
Önceki monitörünüz TN panel ise tabiiki size renkler daha canlı gelmiştir sonuçta IPS teknolojisi fakat bu diğer IPS monitörlere göre renkleri başarısız olduğunu değiştirmiyor. Ayrıca, giriş gecikmesinin de yüksek olduğunu belirttim. Bu sizin seviyenizdeki FPS oyuncuları için en çok sıkıntı yaratan etken ama tercihinizi yapmışsınız. Hayırlı olsun.

Önceki monitörünüz TN panel ise tabiiki size renkler daha canlı gelmiştir sonuçta IPS teknolojisi fakat bu diğer IPS monitörlere göre renkleri başarısız olduğunu değiştirmiyor. Ayrıca, giriş gecikmesinin de yüksek olduğunu belirttim. Bu sizin seviyenizdeki FPS oyuncuları için en çok sıkıntı yaratan etken ama tercihinizi yapmışsınız. Hayırlı olsun.
iiyama'nın renk ve panel kalitesi nasıl peki hocam ? acer xv242p vs viewsonic 2405 var aklımda fakat iiyamayı yeni gördüm.

iiyama'nın renk ve panel kalitesi nasıl peki hocam ? acer xv242p vs viewsonic 2405 var aklımda fakat iiyamayı yeni gördüm.
Bu bütçedeki en iyi panele sahip. Panel teknolojisi IGZO IPS. IGZO (indiyum galyum çinko oksit), OLED'in yapısında bulunan bir malzeme hatta OLED'in oluşumundaki en önemli birleşen diyebilirim. İiyama G2470HSU-B1 yada AOC 24G2SPU/BK almalısınız bu bütçelerde.

Bu bütçedeki en iyi panele sahip. Panel teknolojisi ıgzo IPS. Igzo (indiyum galyum çinko oksit), OLED'in yapısında bulunan bir malzeme hatta OLED'in oluşumundaki en önemli birleşen diyebilirim. İiyama G2470HSU-B1 ya da AOC 24G2SPU/BK almalısınız bu bütçelerde.

Hocam dediğine göre iiyamayi almayı düşünüyorum değer mi sence bütçem söylediğin ikisine de yeter AOC mu daha iyidir iiyama mı?

Bu bütçedeki en iyi panele sahip. Panel teknolojisi ıgzo IPS. Igzo (indiyum galyum çinko oksit), OLED'in yapısında bulunan bir malzeme hatta OLED'in oluşumundaki en önemli birleşen diyebilirim. İiyama G2470HSU-B1 ya da AOC 24G2SPU/BK almalısınız bu bütçelerde.

Hikayeli iyi grafikli oyunlar oynuyorum bir de iyi bir tercih midir?

Son düzenleme:
Bu bütçedeki en iyi panele sahip. Panel teknolojisi IGZO IPS. IGZO (indiyum galyum çinko oksit), OLED'in yapısında bulunan bir malzeme hatta OLED'in oluşumundaki en önemli birleşen diyebilirim. İiyama G2470HSU-B1 yada AOC 24G2SPU/BK almalısınız bu bütçelerde.
Ben de aynı şekilde ikinci bir monitör arıyorum. Normalde dell falan öneriyorlar fakat ikinci monitöre o kadar fazla para vermek istemiyorum. Sadece renkleri ve paneli önceliğim hertz falan pek önceliğim değil. iiyama tam bir fiyat performans gibi color gamut'u falan iyiyse.

Ben de aynı şekilde ikinci bir monitör arıyorum. Normalde Dell falan öneriyorlar fakat ikinci monitöre o kadar fazla para vermek istemiyorum. Sadece renkleri ve paneli önceliğim Hertz falan pek önceliğim değil. İiyama tam bir fiyat performans gibi color Gamut'u falan iyiyse.

İiyama da dik yapma özelliği bulunmuyor 2. monitör olarak alacaksanız bence dik yapma özellikli bir şey alın.

Hocam dediğine göre iiyamayi almayı düşünüyorum değer mi sence bütçem söylediğin ikisine de yeter AOC mu daha iyidir iiyama mı?
Hikayeli iyi grafikli oyunlar oynuyorum bir de iyi bir tercih midir?
İkisi de renkler açısından başarılı ancak G2470HSU-B1 bir tık daha önde fakat 24G2SPU modelinde de ergonomik fonkisyonlar daha fazla.

G2470HSU-B1 düşük tepkime süreleri istendiğinde bu karşılaştırmanın açık ara kazananı. Panelinde arka aydınlatma kullanmadığı için 24G2SPU'dan daha seri bir monitör yani Rekabetçi FPS oynayacak olsaydınız kesinlikle G2470HSU-B1 önerirdim ancak hikayeli oyunlar için 24G2SPU öneriyorum. Sonuçta ikisi de renklerde oldukça başarılı fakat 24G2SPU modelinin ergonomi açısından avantajları var.
Ben de aynı şekilde ikinci bir monitör arıyorum. Normalde dell falan öneriyorlar fakat ikinci monitöre o kadar fazla para vermek istemiyorum. Sadece renkleri ve paneli önceliğim hertz falan pek önceliğim değil. iiyama tam bir fiyat performans gibi color gamut'u falan iyiyse.
IGZO IPS olduğu için aSi-TFT IPS panellere göre daha tatmin edici renk veriyor; kontrast seviyesi diğer IPS moedllere göre yüksek ancak ikinci monitör arıyorsanız pivot olduğu için AOC 24G2SPU tercih edebilirsiniz zaten aralarında çok bir fiyat farkı yok. 24G2SPU modeli de renklerde oldukça başarılı bir monitör.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı