3000-5000 TL monitör önerisi

Bütçe
3000-5000

MysticVezonTR

Kilopat
Bütçem tam olarak belli değil ancak 3000-5000TL aralığında bir monitör arıyorum. Okuduğum bölüm ve ileriye dönük olarak tasarım uygulamalarıyla uğraşacağım için ona göre bir monitör önerir misiniz? Oyun da oynuyorum o yüzden hem iş hem oyun şeklinde bir monitör arıyorum.

Ucuzdan pahalıya;

Kalite sıralaması: 24G2SPU > G24F-2 > VP249QGR

Önerdiğiniz monitörlerde kronik bir sorun var mı ya da sık karşılaşılan ghosting vs. gibi bir durum?

VA 75 Hz ghosting olabilir ama 75 Hz oldugundan ghosting az olur.

Atilan G24F2, AOC, MSI falan ghosting olmaz, cunku IPS panel ve iyi.

Bütçe cikiyorsa, AOC.

VA 75 Hz ghosting olabilir ama 75 Hz oldugundan ghosting az olur.

Atilan G24F2, AOC, MSI falan ghosting olmaz, cunku IPS panel ve iyi.

Bütçe cikiyorsa, AOC.
Üstte önerilen ürünler özellikler olarak neredeyse çok benziyorlar hatta bazı özellikleri aynı ama mesela neden AOC öneriyorsunuz? Bütçeyi çok zorlamama neden değer?

Üstte önerilen ürünler özellikler olarak neredeyse çok benziyorlar hatta bazı özellikleri aynı ama mesela neden AOC öneriyorsunuz? Bütçeyi çok zorlamama neden değer?
Kağıt üstü veriler aynı gibi gözükse de AOC modeli maksimum parlaklık, renk gamutu ve kontrast bakımından G24F-2'den de, VX2428'den de, VP249QGR'den açık ara daha iyi. Ek olarak 24G2SPU modelinde hem pivot özelliği var, hem asansör sistemi var. Ve dahili 2x2W hoparlörünün yanında USB Hub da bulunuyor.

1693942663734.png

Geri
Yukarı