3000₺ APU sistem önerisi

BrnKrkz

Hectopat
Arkadaşlar Max. 3000 lira bütçe var. Ryzen 3 3100 işlemci istiyorum. Bu bütçeyle APU sistem önerebilir misiniz? Aynı site üzerinden olursa sevinirim taksitle alacağım.

3100 işlemci APU değildir.

Taksit istiyorsanız hazır sistemler tercihiniz olsun zaten.

RAM'den iki adet alın, hayırlı olsun.

Arkadaşlar Max. 3000 lira bütçe var. Ryzen 3 3100 işlemci istiyorum. Bu bütçeyle APU sistem önerebilir misiniz? Aynı site üzerinden olursa sevinirim taksitle alacağım.
Hocam Ryzen 3 3100 bir APU işlemci değildir.

Dahili Ekran Kartı Nedir? APU Sistemi CPU ve GPU'nun işlevini aynı anda yürüten işlemciler için kullanılmaktadır. APU (Accelerated Processing Unit) Hızlandırılmış İşlem Birimi olarak dilimize çevrilmekte. ... Dilerseniz APU'dan gelen Vega ekran kartını devre dışı bırakıp harici ekran kartınızı da kullanabilirsiniz.15 Eki 2019
Kaynak

Ryzen işlemci modellerinde sonunda G ibaresi varsa o bir APU işlemcidir.
Örnek: Ryzen 3 2200G, Ryzen 3 3200G, Ryzen 5 3400G diye gidiyor.

Ama böyle sistemlerde RAM'leri çift kanal yapılmalıdır. Hem perfonmans artar hem sistem rahatlamış olur. Çünkü (APU'lar için konuşuyorum) genellikle 2GB VRAM isterler. Bu belki modelden modele değişebilir ama ben çok görmedim. O 2GB VRAM'i RAM'den karşılarlar. Yani sistemde 8GB RAM varsa size 6GB RAM kalmış olur. O yüzden RAM'i 16 yapabiliyorsanız yapın.

@Samotne Ciasteczka hocamın tavsiye ettiği sistem cidden güzel sistemdir özellikle şu anki piyasa göre mükemmel denebilir.

Şimdiden hayırlı olsun :)

Çok teşekkürler o sistemi düşüneceğim. Monitör de alacağım toplam 4000'i geçmeyecek 8 GB RAM ekleyince 3200 TL oluyor 700 800 TL'ye monitör de önerirseniz çok sevinirim. Monitör dahil şu sistemi de buldum. Sizce sizinkini alıp ayrıca monitör mü alayım? Yoksa bu sistemi mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı