3000 Liraya Islemci, Ekran Kartı, RAM ve Anakart Önerisi

burakdogu355

Decapat
Arkadaşlar ben APU sistem kurmak istiyordum aynen bu bileşenlerle:
  • Ryzen5 2400G
  • MSI Pro VDh
  • 2x8 Gskill 3200 MHz CL16
Taa ki forumu gezerken PCI adlı veri gönderim yolu kavramını öğrenene kadar. Bu işlemci ilerde 1070 gibi bir kart alacak oldugumda vermesi gereken degerin yarisini veriyormus.

Benim de bu 4 bilesen icin 3 bin lira param var. 5 yıl götürecek bileşenler önerin. Fiyatı 3 bini geçmesin.

Anakart olarak farklı markaların aynı çipsetleri falan fark etmez. 8GB Ram bellek yeterli olacaktır, daha sonra upgrade edebilirsin. EVGA firmasının uluslarlarası garantisi var. Bu arada ben çok araştırdım 1300 fiyat bandında alabileceğin en iyi ekran kartı bu olur, üstelik 6GB değil diye falan üzülme, 1080p için gayet yeterli. İşlemci de daha sonra alacağın 1070 gibi bir kartı darboğaz etmez güçlü bir işlemci. 1300X koymamın nedeni stokta bu olması. 1300 bulursan o da olur. Bence güzel oldu tabi başkalarının da yorumlarını almanda fayda var belki de daha iyileri olabilir. Ben bunu düşünebildim :)
AMD Ryzen 3 R3 1300X
MSI B350M PRO-VD
CORSAIR 8GB DDR4 2400MHz CL16 Kırmızı Vengeance
EVGA GTX1060 3GB SC

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı