3000 MHz RAM 2133 MHz gözüküyor

iBLoodyLegend

Hectopat
Daha fazla  
Belleklerim 3000 MHz hıza sahip fakat şimdi baktığımda 2133 MHz hızında çalıştıklarını fark ettim. Hangi hızda çalışması doğru olur? 3000 hızına çekmem gerekir mi yoksa böyle kalsın mı? Çekmem gerekiyorsa nasıl yapmalıyım?

RAM'lerin frekansını 3000 değerine çektim. Daha sonrasında birçok sorunla karşılaştım. (GTA 5 oynarken darboğaz ve ardından gelen oyundan atma,fotoğraflar uygulamasının çalışmaması,CS oynarken oyundan atma ve sonrasında oyuna girememe,son olarak da mavi ekran) Bunların dışında GTA 5'e girmeye çalışırken de (Epic Games üzerinden) oyun açılmadı. Bunlar neden oldu?

RAM'lerin frekansını 3000 değerine çektim. Daha sonrasında birçok sorunla karşılaştım. (GTA 5 oynarken darboğaz ve ardından gelen oyundan atma,fotoğraflar uygulamasının çalışmaması,CS oynarken oyundan atma ve sonrasında oyuna girememe,son olarak da mavi ekran) Bunların dışında GTA 5'e girmeye çalışırken de (Epic Games üzerinden) oyun açılmadı. Bunlar neden oldu?
2933MHz dener misin? Ayrıca BIOS güncel mi?

BIOS'tan XMP açmanız lazım. O zaman 3000 MHz olacaktır.
BIOS güncellemeyi deneyin. Ama güncellerken elektrik kesilirse anakartınızda çift BIOS, veya BIOS Flashback yoksa yandınız. Yolunuz servise düşecektir.

Geri
Yukarı