3000 MHz RAM 2666 MHz çalışırsa ne olur?

Yanlış anlamayın fakat kafama takılan bir soru var. İşlemcinin özellikleri sitesine girdiğimde 2667 yazıyor.

Eki Görüntüle 342907

Anakart 3200'e kadar destekliyor fakat işlemci 2666'ya kadar destekliyor. Ne yapsam karar veremedim?

AMD Ryzen™ 7 1700X Processor | AMD
Bunu ben de biliyorum dostum :) Anakartının desteklemesi yeterlidir. XMP ile frekansı BIOS'tan tek tuş ile yükseltebiliyorsun.

Örnek vermek gerekirse ben de Ryzen sistemi kullanıyorum. RAM'im 3000 MHz. Sistemi ilk açtığımda RAM'im 2133 MHz çalışıyordu. Daha sonra XMP ile 2933 MHz'ye otomatik olarak çektim. RAM'in ve anakartın desteklemesi yeterli yani. Destekliyor da.

R3 1300x kullanıyorum. Bu bilgi yanlış. Şu an 2933 MHz'de stabil olarak çalışıyor. BIOS'tan D.O.C.P ayarları üzerinden frekansı yükseltin.

X.M.P ile frekans arttırılır sorun değil.

Bunu ben de biliyorum dostum :) Anakartının desteklemesi yeterlidir. XMP ile frekansı BIOS'tan tek tuş ile yükseltebiliyorsun.

Örnek vermek gerekirse ben de Ryzen sistemi kullanıyorum. RAM'im 3000 MHz. Sistemi ilk açtığımda RAM'im 2133 MHz çalışıyordu. Daha sonra XMP ile 2933 MHz'ye otomatik olarak çektim. RAM'in ve anakartın desteklemesi yeterli yani. Destekliyor da.

R3 1300x kullanıyorum. Bu bilgi yanlış. Şu an 2933 MHz'de stabil olarak çalışıyor. BIOS'tan D.O.C.P ayarları üzerinden frekansı yükseltin.

Teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı