3000 serisi ekran kartları sizce ne kadar olur?

Furkan45

Hectopat
Yer
Manisa
Daha fazla  
Meslek
Üniversite Öğrencisi
Yakın zamanda PC toplamayı düşünüyorum. Ama önce nakit için laptopumu satmam gerek eğer satamazsam anneme laptop gerekiyor ona vereceğim. O yüzden de para biriktirmek için kasım'a kadar beklemeyi düşünüyoruz. Kasım'a kadar 3000 serileri çıkmış olur herhalde sizce fiyatları ne kadar olur en düşük modeli tahminin ne kadar olur? 2070 Super düşünüyordum 5000 civarı 3000 serileri de o kadardan başlarsa en düşük modeli bile herhalde 2070'den iyidir eğer 4500-5000 civarı olursa alabilirim ama pek olacağını sanmıyorum.

RTX 3060'ın standart modellerde 3000-3500 TL seviyesinde olacağını düşünüyorum. İşin içine Rog Strix, Gaming X falan girerse haliyle yükselecektir. Buradan yol alarak bir şeyler üretebiliriz ama farazi olacaktır. 1-2 aya ortaya çıkacaklar.

S00817-22540747.jpg

Bu ülkede uzun zamanlı bir ekonomik tahmini bırak bir hafta sonra ne olacağı bile belirsiz. Sonunuz "Dolar 2.7 bu zamanda bilgisiyar alınmaz" diyen arkadaşa dönebilir.

Her seride önceki serinin performansına yakın bir kart her zaman önceki serideki karta göre daha ucuz olur. Örnek vermek gerekirse. 2080 ile 3060 performanslarının aynı oldugunu varsayarsak. 3060 kessinlikle 2080'den daha ucuz olarak piyasaya çıkacaktır. Bu yüzden kurdan bağamsız konuşursak beklemek daha mantıklı olacaktır.

Zaten laptopum satılmayacak gibi gözüküyor parayı dolar yapıp beklemek daha iyi sanırım. Eğer dolar yapmayıp alırsak 1 2 ay para konusunda sıkışıcaz biraz o yüzden beklememiz gerek.

Yeni konular

Geri
Yukarı