3000 TL 2.el sistem önerisi

H55 anakart, mümkünse P55 1156 soketli üst düzey bir şeyler ( 450 TL ) GTX 1060 ( 1600 TL ) HDD SSD kasa ( 500 TL ) 16 GB RAM ( 600TL ) Xeon X3440 işlemci ( 170 TL ) üzerine de eklemek istediğiniz eklentileri koyarsınız başta 350 TL'lik iyi bir PSU olmak üzere. PSU 2. el alınmaz kesinlikle. Fiyat fazlaysa RAM'ı 8 kullanırsanız bir sorun çıkmaz veya ekran kartını GTX 770 olarak kullanırsınız fiyat 650'ye bulunur fakat performans 1050 Ti ile eşdeğerdir o da size AC Valhalla'yı oynatmaz o kadar.

Hepsini 2. el almanıza gerek yok sadece ekran kartı 2. el böyle bir sistem toplanabilir:

Kasa olmuyor ne yazık ki uzay montaj kullanılabilir. Belki ram+güç kaynağı 2. el alınarak kasa eklemesi de yapılabilir bu sisteme.

Buraya sahibinden sitesinden link atabilirdim, ama sonuçta ikinci el sistemleri buradan direk önermek doğru bir hareket değil. Satan kişi kim, sistem durumu nasıl? Bunları satıcılarla görüşüp, öğrenmen gerekiyor.

Ben şu an senin için ilanlara bakıyorum. RX 570, GTX 970, ve GTX 1050 Ti ile çok az sayıda yeni nesil i3 8100, i3 7100 ve fazlaca i5 ve i7 4. nesil bilgisayarlar var. Tabii ki bunlar mantıklı ve alınabilir seviyede, sayısı az olanlar.
Önerilerim.

*Mağazalarda hiç bakmadan( bunlar i3 2. nesil ve o zamanlara ait ekran kartı olan sistemleri " oyun canavarıııı!" diye satan kişiler) filtreleme ile sahibinden ilanlara bak.
* RX 570'li sistemlerin ekran kartı ITX tek fanlı modelleri olması iyi olur. Miningli olmamış, sadece oyun için kullanılmış olan iyi durumda kartlar oluyorlar.
*Eski işlemci ve nispeten yeni ekran kartlı sistemler için benchmark testleri eksiksiz olsun( satışta olan her sisteminki eksiksiz olmalı. Aama bu tür sistemlerde ilan sahibinden yeniden yapmasını isteyin)
* Sırf ucuz diye parçaları da ucuz olmasın. RAM, depolama, PSU bilindik markanın sistemi taşıyan donanımları olsun.
Daha çok önem arz eden şey var da sen sorarsan cevaplamak daha iyi olur.

Buraya sahibinden sitesinden link atabilirdim, ama sonuçta ikinci el sistemleri buradan direk önermek doğru bir hareket değil. Satan kişi kim, sistem durumu nasıl? Bunları satıcılarla görüşüp, öğrenmen gerekiyor.

Ben şu an senin için ilanlara bakıyorum. RX 570, GTX 970, ve GTX 1050 Ti ile çok az sayıda yeni nesil i3 8100, i3 7100 ve fazlaca i5 ve i7 4. nesil bilgisayarlar var. Tabii ki bunlar mantıklı ve alınabilir seviyede, sayısı az olanlar.
Önerilerim.

*Mağazalarda hiç bakmadan( bunlar i3 2. nesil ve o zamanlara ait ekran kartı olan sistemleri " oyun canavarıııı!" diye satan kişiler) filtreleme ile sahibinden ilanlara bak.
* RX 570'li sistemlerin ekran kartı ITX tek fanlı modelleri olması iyi olur. Miningli olmamış, sadece oyun için kullanılmış olan iyi durumda kartlar oluyorlar.
*Eski işlemci ve nispeten yeni ekran kartlı sistemler için benchmark testleri eksiksiz olsun( satışta olan her sisteminki eksiksiz olmalı. Aama bu tür sistemlerde ilan sahibinden yeniden yapmasını isteyin)
* Sırf ucuz diye parçaları da ucuz olmasın. RAM, depolama, PSU bilindik markanın sistemi taşıyan donanımları olsun.
Daha çok önem arz eden şey var da sen sorarsan cevaplamak daha iyi olur.

Bana link atarak bir sistem toplayabilir misiniz fiyatlar hakkında bilgim olur.
Hepsini 2. el almanıza gerek yok sadece ekran kartı 2. el böyle bir sistem toplanabilir:

Kasa olmuyor ne yazık ki uzay montaj kullanılabilir. Belki ram+güç kaynağı 2. el alınarak kasa eklemesi de yapılabilir bu sisteme.

En azından anakart işlemci de ikinci el olursa daha iyi olur.

Bana link atarak bir sistem toplayabilir misiniz fiyatlar hakkında bilgim olur.

En azından anakart işlemci de ikinci el olursa daha iyi olur.

Direk olarak link atamam, ikinci el parçalar sonuçta. Yanlış bir tane(sahibinden kaynaklı olabilir ya da başka bir sebepten) önerirsem ve başına bir şey gelirse çok kötü olur. Araştırıp bulman gerekiyor. Ama bu yardım edemeyiz demek değil. Sen linkleri bul at ben ve başka tecrübesi olanlar da elimizden geldiğince önerme yapalım. İkinci el olunca bu kadar oluyor.

Geri
Yukarı