3000 TL 2K 144Hz/165Hz IPS/VA 1Ms monitör önerisi

sosyalci345

Kilopat
2K oyun odaklı yeni bir sistem topladım. Monitör olarak kararsız kaldım. Maksimum 3000 TL bütçem var. Piyasadaki monitörleri çoğunlukla biliyorum ama en iyisi hangisidir çok bir fikrim yok. Monitörü oyun odaklı alacağım ama en azından TN panel değil de VA olsun istiyorum.

Bu arada bir de sorum olacak.
AOC'nin Q27G2U model monitörü nedense İtopya, Hepsiburada vs 3000-3500 civarındayken aynı monitör sinerjide indirimsiz 2500 civarında. Model ismi aynı ama kaçırdığım bir noktamı var. Sinerji de indirim gibi de lanse edilmemiş. Bir de AOC'nin sitesinden satıcılara bastığınızda sinerji gözükmüyor. Kararsız kaldım.

Sinerji

Hepsiburada

QP

İtopya

Sinerji

Son düzenleyen: Moderatör:
VA panellerde ghosting olayı çok oluyor diye biliyorum. Benim de senin gibi 3000 TL bütcem vardı bayağı bir araştırma yaptım ve ViewSonic VX2758-2KP-mhd 27" modeline karar verdim.

Not: Siyahlar pek hoşuma gitmedi açıkcası. Samsung'un RU7100 4K televizyonunu kullandım uzun bir zaman o yüzden olabilir.

Monitörü önerir misin dERSEN3000 TL bütçen varsa bir bak derim. 2 aydır kullanıyorum memnunum.

VA panellerde ghosting olayı çok oluyor diye biliyorum. Benim de senin gibi 3000 TL bütcem vardı bayağı bir araştırma yaptım ve ViewSonic VX2758-2KP-mhd 27" modeline karar verdim.

Not: Siyahlar pek hoşuma gitmedi açıkcası. Samsung'un RU7100 4K televizyonunu kullandım uzun bir zaman o yüzden olabilir.

Monitörü önerir misin dERSEN3000 TL bütçen varsa bir bak derim. 2 aydır kullanıyorum memnunum.

Kullandığın monitörü biliyorum aslında benimde istediğim o ama yırtılma oluyormuş oyunlarda ekrandan sıkıntı çeken arkadaşlar vardı. Sende sorun olmadı mı freesync yada gsync de

Kullandığın monitörü biliyorum aslında benim de istediğim o ama yırtılma oluyormuş oyunlarda ekrandan sıkıntı çeken arkadaşlar vardı. Sende sorun olmadı mı FreeSync ya da G-Sync'de.

Bahsettiğin sıkıntıları biliyorum YT de birkaç kişi video çekip atmış. Açık konuşmak gerekirse çok çok az yaşadım bu sıkıntıyı dediğim gibi 2 aydır bende monitör 1-2 kere panelin alt tarafında olmuştur.

FreeSync ve G-Sync'de bir sıkıntı yaşamadım. Adaptivesync destekli diye biliyorum. 2070S kullanıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı