3000 TL 60-70 Hz 23-24 inç IPS monitör önerisi

Emre SÜRER

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Günlük işler ve ders çalışırken vs. kullanacağım 23/24 inç bir monitör arıyorum. Eski laptopa klavye mouse bağlayıp kullanacağım. HDMI ya da DP olması gerekiyor. İleride PC alırsam arada bir LoL, FIFA oynarım. Oyuncu monitörü olmasıne gerek yok. 60/75 Hz yeterli. Tercihen IPS.

İkinci el için 2200 bütçem var, sıfır alacak olursam babamdan biraz ister 3'e 3 buçuğa çıkabilirim ama o fiyata sıfır iyi bir monitör bulamam diye tahmin ediyorum.
Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Bahsettiğim gibi 165hz’e ihtiyacım yok. Alttakinin ikinci elini bulabilirsem süper olur aslında. TN panel olanı çıkmıştı karşıma pek içime sinmedi.
Peki bunların daha düşük hz olanları yok mu?

Günlük işler ve ders çalışırken vs. kullanacağım 23/24 inç bir monitör arıyorum. Eski laptopa klavye mouse bağlayıp kullanacağım. HDMI'ya da DP olması gerekiyor. İleride PC alırsam arada bir LoL, FIFA oynarım. Oyuncu monitörü olmasıne gerek yok. 60/75 Hz yeterli. Tercihen IPS.

İkinci el için 2200 bütçem var, sıfır alacak olursam babamdan biraz ister 3'e 3 buçuğa çıkabilirim ama o fiyata sıfır iyi bir monitör bulamam diye tahmin ediyorum.
Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

60'dan 100'e geçince bile farkı hissediyorsunuz. Oyun oynamayacaksanız bile alabilirsiniz bence. 100'den 60'a düşünce ekrana bakasınız bile gelmiyor.

VA panel nasıldır TN gibi görüş açısında daralmaya sebep olur mu?

VA panel TN'den daha canlıdır, ışık sızması yok denecek kadar azdır, siyah rengi çok iyi verir. Ancak ghosting sorunu vardır çoğunda. Şöyle bir avantajınız var. 100 Hz VA panellerde ghosting neredeyse hiç gözükmüyor. Gözünüzü rahatsız edeceğini düşünmüyorum yani.

Geri
Yukarı