3000 TL Bilgisayar Toplama Önerisi

ThunderYK

Hectopat
Yer
Adana
Daha fazla  
Son düzenleyen: Moderatör:
İlla bu olacak diye bir şart yok hocam, fiyat belli sadece örnek olsun diye sormak istedim :)
@AYSİO
Böyle bir şey yaptım ama nasıldır?
PC1.jpg

AMD Ryzen™ 3 2200G 3.5GHz, GTX1050TI 4GB, 8GB DDR4, 1TB HDD Oyun Bilgisayarı

Bu sistem de var, yardımınızı bekliyorum.

Son düzenleme:
Hazır olarak bu sistemi alabilirsiniz, elinizi çabuk tutun.

Monitör olarak elinizdeki kalsın, artan paranın üstüne biraz daha koyup 1080P monitör almaya çalışırsınız.

Tek kanal çalışacak olan 8 GB RAM sorun yaratır mı peki performans açısından?
Bir de AOC 21.5" 1080P 75Hz monitör almayı düşünüyorum, bilginiz var mı ürün hakkında?

8GB RAM ilerde yetmez, RAM takviyesi yapmak zorunda kalırsınız. 2x4GB RAM alırsanız slotlar dolar ve RAM takviyesi yapamazsınız. Tek kanal 8GB yeterli olur.
Sistemi APU olarak da kullanmayacaksınız, ekran kartınız 1050Ti olacak. 2x4GB RAM'in öyle fazlaca performans getirisi olmayacak.

O monitörü alabilirsiniz. Onun fiyatı 600₺ civarı olması lazım, bütçe artıyorsa 100₺ daha ekleyip bunu da alabilirsiniz;
SAMSUNG 23.5" LC24F390FHMXUF GAMING FREESYNC 4MS /72 Hz CURVED MONİTÖR (72Hz)

8GB RAM ilerde yetmez, RAM takviyesi yapmak zorunda kalırsınız. 2x4GB RAM alırsanız slotlar dolar ve RAM takviyesi yapamazsınız. Tek kanal 8GB yeterli olur.
Sistemi APU olarak da kullanmayacaksınız, ekran kartınız 1050Ti olacak. 2x4GB RAM'in öyle fazlaca performans getirisi olmayacak.

O monitörü alabilirsiniz. Onun fiyatı 600₺ civarı olması lazım, bütçe artıyorsa 100₺ daha ekleyip bunu da alabilirsiniz;
SAMSUNG 23.5" LC24F390FHMXUF GAMING FREESYNC 4MS /72 Hz CURVED MONİTÖR (72Hz)

Çok teşekkür ederim yardımınız için. Tek cevap veren siz oldunuz konuyu gören yüzlerce insan arasından.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı