3000 TL ekran kartsız sistem toplama

ai.Wxby

Kilopat
Daha fazla  
Profil Kapağı
1524848434
Merhabalar Technopat Sosyal sakinleri,

Bir arkadaşım başlıkta belirttiğim bütçe ile kendine bir sistem toplamak istiyor. Kendisinin üyeliği olmadığı için benden konu açmamı rica etti.

Kendisi grafik tasarım ile uğraşıyor. Haliyle Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, Adobe Premiere Pro, Adobe After Effect gibi programlarla çalışıyor. Aynı zamanda PUBG ve Far Cry 5 gibi güncel oyunları da oynamak istiyor. Monitör ve ekran kartı (GTX 1060 6GB) mevcut. Şimdiden teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Saygılarımla...

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence HDD yerine 240 GB Adata SU650 alınsın. Bir süre sonra sıkabilir.

Merhabalar. Konuyu oluşturan arkadaşın bahsettiği kişi benim, yani sistem tavsiyesini ben istiyorum. Mesajlarınıza ben dönüş yapacağım bilginiz olsun.

Mantıklı toplanmış bir sistem, hoşuma gitti açıkçası. Ancak @FurkanAltun arkadaşımızın da dediği gibi 1TB Hdd almaktansa 240GB bir SSD almak daha mantıklı gibi. 240GB'ı dolduramadan 1TB Hdd alırım yüksek ihtimalle. Teşekkürler :)

Son düzenleme:

Hocam genel itibariyle kafamıza yattı sistem. Sadece onay istiyoruz sizden ve @FurkanAltun hocamdan.

RAM olarak, G.Skill Aegis 8 GB DDR 3000MHz - NanoKatalog
Depolama birimi olarak ise, HDD'yi çıkarıp esneme payından yararlanarak bunu almayı planlıyoruz: Adata XPG SX6000 256GB - İncehesap

Siz ne dersiniz? Bağlantı adresinde RAM'i seçip, HDD'yi listeden çıkarınca 326,2₺'lik kâr elde ediyoruz. Bu kâr ve esneme payı (300₺) ile SSD'yi ekleyince 3.108,87₺ tutuyor. Geriye 191,13₺ kalıyor. Bu miktar ile ne yapılabilir bilemiyorum. Kasa için yükseltme yapılabilir mi bu miktar ile?

Ekleme (24.10.2018 23:13) : Kasa için bunu düşündüm hocam:

Aerocool Quartz Blue 500W - Hepsiburada

Ne düşünüyorsunuz? Bu kasa ile birlikte bütçeyi aşmadan listeyi tamamlamış oluyoruz.

Son düzenleme:
Hocam genel itibariyle kafamıza yattı sistem. Sadece onay istiyoruz sizden ve @FurkanAltun hocamdan.

RAM olarak, G.Skill Aegis 8 GB DDR 3000MHz - NanoKatalog
Depolama birimi olarak ise, HDD'yi çıkarıp esneme payından yararlanarak bunu almayı planlıyoruz: Adata XPG SX6000 256GB - İncehesap

Siz ne dersiniz? Bağlantı adresinde RAM'i seçip, HDD'yi listeden çıkarınca 326,2₺'lik kâr elde ediyoruz. Bu kâr ve esneme payı (300₺) ile SSD'yi ekleyince 3.108,87₺ tutuyor. Geriye 191,13₺ kalıyor. Bu miktar ile ne yapılabilir bilemiyorum. Kasa için yükseltme yapılabilir mi bu miktar ile?

Ekleme (24.10.2018 23:13) : Kasa için bunu düşündüm hocam:

Aerocool Quartz Blue 500W - Hepsiburada

Ne düşünüyorsunuz? Bu kasa ile birlikte bütçeyi aşmadan listeyi tamamlamış oluyoruz.
Zaten güzel sistem toplamış @serdarbstrk52 . Dediğiniz şeyleri yaparsanız tamamdır sistem. Kalan paraya fan eklemesi yapın diyecektim zaten alacağınız kasa fanlı bir kasa. Alabilirsiniz onu 500W PSU yeter diye düşünüyorum ki yetecektir zaten. İleriye dönük olması açısından o kasanın 750W'lık modeli veya başka bir PSU alabilirsiniz bence.

Zaten güzel sistem toplamış @serdarbstrk52 . Dediğiniz şeyleri yaparsanız tamamdır sistem. Kalan paraya fan eklemesi yapın diyecektim zaten alacağınız kasa fanlı bir kasa. Alabilirsiniz onu 500W PSU yeter diye düşünüyorum ki yetecektir zaten. İleriye dönük olması açısından o kasanın 750W'lık modeli veya başka bir PSU alabilirsiniz bence.

Yardımlarınız için minnettarız. Arkadaşımız sistemi tam olarak listeledi. Artık geriye bizim, kendisine mavi ekransız günler dilememiz kalıyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı