Çözüldü 3000 TL GTX 750 Ti SLI Uyumlu Sistem Önerisi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

BoLoNoRa

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Şu anda elimde ASUS GTX 750 Ti var. Yeni bir PC toplamak istiyorum. İçine 750 Ti de koyabileceğim, yani 2 ekran kartının da sorunsuz çalışabileceği bir sistem. Aşağıya birkaç sistem atacağım, sizce hangi sistemi alırsam mantıklı olur? Hangi parçalarda oynama yapmalıyım? Şimdiden teşekkürler.

2600 TL Intel i3 6098P Sistem:
2600 i3 1151.png

2900 TL Intel i5 4460 Sistem:
2900 i5 1150.png

3100 TL AMD FX 9590 Sistem:
3100 amd  am3+.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Seçtiğiniz sistemlerde GTX 960 ekran kartı var. İki farklı Nvidia kartı beraber kullanılamaz. İkisi de GTX 750 Ti ya da GTX 960 olmalı. GTX 750 Ti SLI sistem toplamaktansa elinizdeki kartı satıp bütçenizi artırın ya da ekran kartı almayın, geliştirmeye müsait sağlam bir sistem toplayın. İleride paranızı tekrar biriktirdiğinizde sadece ekran kartı alarak sistemi üst düzey performansa çekersiniz.

Seçtiğiniz sistemlerde GTX 960 ekran kartı var. İki farklı Nvidia kartı beraber kullanılamaz. İkisi de GTX 750 Ti ya da GTX 960 olmalı. GTX 750 Ti SLI sistem toplamaktansa elinizdeki kartı satıp bütçenizi artırın ya da ekran kartı almayın, geliştirmeye müsait sağlam bir sistem toplayın. İleride paranızı tekrar biriktirdiğinizde sadece ekran kartı alarak sistemi üst düzey performansa çekersiniz.
Beğendim fakat iki sorum daha olacak. Sizce bu sistemlerden hangisi öbürlerine göre daha iyidir? Bir de iki tane 750 Ti mı taksam daha iyi olur yoksa 1 tane 960 mı taksam? Şimdiden yardımlarınız için sağ olun.

Üç sistemi de tavsiye etmiyorum. Hele hele sondaki AMD sistemi kesinlikle tavsiye etmiyorum. Dinazorlarla aynı yaştaki bir mimarinin ürünü FX 9590 alınmaz. AMD Zen mimarisini çıkarınca performansını göreceğiz, iyiyse alınır kötüyse alınmaz. Zen çıkana kadar devir Skylake sistem toplama devri. Ekran kartı seçimi konusundaki önerimi bir önceki mesajımda yaptım zaten.

GTX 750 Ti nasıl SLI oluyor, öyle bir özelliği olduğunu görmedim. Aynı kart bende de var çünkü. :) Desteklemiyor diye biliyorum. Yazılımla mı yapılıyor, yoksa Crossfire olarak mı düşünüyorsunuz, pek anlam veremedim.

Nvidia kartları Crossfire olarak düşünemeyiz. :) Evet GTX 750 Ti resmi olarak SLI desteklemiyor. Ancak bunu 3. parti yazılımlarla yapmak mümkün. Önerilen bir yöntem değil. Sağlıklı ve stabil olacağının kesinlikle garantisi yok.

Cahilliğimden ötürü kusura bakmayın her şey için teşekkürler. Artık AMD'nin yeni teknolojisini beklerim, zaten seneye alacaktım bilgisayarı. Belki GTX 960 fiyatında daha iyi bir şey çıkar bilemem. Tekrar teşekkürler.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı