3000 TL Hackintosh Uyumlu Laptop Tavsiyesi

MuratKeskin

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Bilgi İşlem Sorumlusu
Şu aralar 2000 TL civarı laptop bakmaktayım. Max 3000 TL'ye çıkabilirim. Hackintosh için donanımların tümünü tanıyabilecek güncel laptop tavsiyesine ihtiyacım var. Asus üzerinde duruyorum şu an için, casper gibi markalar üzerine tavsiye gelmesin lütfen. Aşağıda linklerini verdiğim modeller şu an için makul gözüküyor. Kampanyadan dolayı en uygun fiyatlı vatan PC'de yer alan hoşuma gitti. X550vx- dm...... dm kısmından sonra yer alan rakamların anlamlarını bilmiyorum fakat bunlar harici tavsiye gelecek ise ekran FHD ve IPS olması tercihimdir.

ASUS X550VX CORE İ7 6700HQ 2.6GHZ-16GB RAM-1TB HDD-GTX950M 4GB-15.6"W10 NOTEBOOK
Asus X550VX-DM324D Intel Core i7 6700HQ 2.6GHz / 3.5GHz 8GB Fiyatı
Asus X550VX-DM277DC Intel Core i7 6700HQ 2.6GHz / 3.5GHz 4GB Fiyatı
Asus X550VX-DM254DC Intel Core i7 6700HQ 2.6GHz / 3.5GHz 4GB Fiyatı

Son düzenleyen: Moderatör:
FHD ve IPS ekranlı bir seçenek aradığınıza göre görsel tasarım işlerinde kullanacağınızı tahmin ediyorum notebooku. Eğer amaç dualboot bir sistem kurmaksa harici ekran kartına hoşça kal demeniz gerekiyor maalesef, bu da CUDA çekirdeklerini kullanamamanız anlamına geliyor. Linkte belirttiğiniz notebookun "HQ" tipi bir işlemciye sahip olması büyük bir avantaj, performans olarak yansıması büyük olacaktır MacOS ortamında. HQ işlemcili bir notebookta hackintosh kurulumu yaptım ve 4K video montajında, Cinema 4D, After Effects gibi programlarda işlemcinin gücünü fark ediyorsunuz . Forumda başka bir kullanıcı, belirttiğiniz cihazlardan birine kısmen başarılı bir kurulum yapmış, belki bir fikir oluşturabilir.
[Başarılı Kurulum] Asus x550vx-xx146T El Capitan

HP PAVILION GAMING CORE İ7 6700HQ 2.6GHZ-16GB-2TB+128SSD-15.6"-GTX960M 4GB-W10

şu bilgisayarda baya ağır karar kıldım denebilir. 2.el buldum 3000 tl ye.

ayrıca belirtmek istiyorum bu mesajımda öze11ik1e noktalamasına zartuna zurtuna dikkat etmeyeceğim.
kusura bakmayın bu şekilde bir forum olmaz yani. sırf kısaltmada büyük yazmamışız diye 1 hafta cezamı verilir yanlış değil bir hafta. sizinde forumunuzda batsın kendiniz takılın kendi forumunuzda. sanki edebiyat forumu, türkçe forumu. sizin taktığınız şu dilbilgisi kurallarını edebiyat hocası takmıyordu. muhtemelen bu yorumu silip uzunca süre banlayacaklar olsun banlayın elleriniz dert görmesin. derler ya haticeye değil neticeye bakarım ben. buradan artık ne haticeye ne neticeye bakarım. şurada birşey soruyoruz tartışmak istiyoruz tam bir hafta mesaj yazamıyoruz. yok böyle birşey

SİZ BU YORUMU SİLİNCE SİZİN FORUMUNUZ KALİTELİ OLMUYOR. GERÇEKLERDEN ÇOK UZAK BİR KALİTE MEVCUT BU FORUMDA. GERÇEĞİ YANSITMAYAN BİR İŞLEYİŞ VAR. BU ŞEKİLDE GERÇEKLERİ YANSITMAYAN BİR ORTAMDA NE KADAR KALINABİLİR.

HP PAVILION GAMING CORE İ7 6700HQ 2.6GHZ-16GB-2TB+128SSD-15.6"-GTX960M 4GB-W10

şu bilgisayarda baya ağır karar kıldım denebilir. 2.el buldum 3000 tl ye.

ayrıca belirtmek istiyorum bu mesajımda öze11ik1e noktalamasına zartuna zurtuna dikkat etmeyeceğim.
kusura bakmayın bu şekilde bir forum olmaz yani. sırf kısaltmada büyük yazmamışız diye 1 hafta cezamı verilir yanlış değil bir hafta. sizinde forumunuzda batsın kendiniz takılın kendi forumunuzda. sanki edebiyat forumu, türkçe forumu. sizin taktığınız şu dilbilgisi kurallarını edebiyat hocası takmıyordu. muhtemelen bu yorumu silip uzunca süre banlayacaklar olsun banlayın elleriniz dert görmesin. derler ya haticeye değil neticeye bakarım ben. buradan artık ne haticeye ne neticeye bakarım. şurada birşey soruyoruz tartışmak istiyoruz tam bir hafta mesaj yazamıyoruz. yok böyle birşey

SİZ BU YORUMU SİLİNCE SİZİN FORUMUNUZ KALİTELİ OLMUYOR. GERÇEKLERDEN ÇOK UZAK BİR KALİTE MEVCUT BU FORUMDA. GERÇEĞİ YANSITMAYAN BİR İŞLEYİŞ VAR. BU ŞEKİLDE GERÇEKLERİ YANSITMAYAN BİR ORTAMDA NE KADAR KALINABİLİR.

Merhaba, forumda sadece kafa dağıtmak için yazan, hayatını metin ve senaryo yazarlığı yaparak kazanan insan da "Düzgün Türkçe" adı altında forumdan uzaklaştırıldı. Sanıyorum burada yazan herkesin GTA V kaldıran bilgisayara arayan genç arkadaşlarımız olduğu zannediliyor. Çok takılmayın yani.

Gelelim almayı düşündüğünüz bilgisayara;

-Cihazın işlemcisi hackintosh kurulumlarında 4 çekirdek ve HQ tipi olmasının da etkisiyle çok iyi performans verecektir, bilgisayarı uzunca süre değiştirmeye ihtiyaç duymayacaksınız. Zaten Intel de yeni işlemcilerinde hız artışından ziyade enerji sarfiyatı üstüne yoğunlaşıyor.

-HP lerde, tasarım hataları dolayı ezelden beri bulunan aşırı ısınma sorununun bu modelde olup olmadığını İnternet' ten araştırın.

-Grafik kartını BIOS' tan devre dışı bırakmayı aman unutmayın. Çok dile getirilmese de, grafik kartının zarar görme riski mevcut.

-HDMI portunun çalışmama riski dizayna bağlı olarak daima mevcut. Mesela kendi dizüstü bilgisayarımda çalıştırmayı asla başaramadım.

-Mekanik diske yapılan Yosemite ve üstü kurulumlar bir hayli yavaş oluyor. Apple' ın uzunca süredir cihazlarında mekanik disk bulundurmamasıyla ve optimizasyonla alaklı bir durum. Düzgün bir macOS deneyimi için SSD ye kurmanızda fayda var.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı