3000 TL i5 6500 Sistem

Ömer İNAN

Hectopat
Daha fazla  
İlk öncelikle merhabalar.

Yazın Türkiye'ye geldiğimde yeni bir bilgisayar alacağım. Topladığım bilgisayarın bileşenleri birbirine uygun mudur ? Yardımcı olursanız sevinirim. Belki maddiyat el verirse Sapphire r9 380x nitro 4gb yerine MSI gtx 970 alabilirim.

masaüstü.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Ramleri anakarta uygun frekansta seçmelisin. Yine kingston 2x8 2133'lük olanları al. Geçtiğimiz hafta Vatanda indirimdeydi hatta ben aldım. Şuanki fiyatı sanırım 360 tl civarı indirimle 280'e aldım ben.

Bence yurtdışından kendin daha ucuza alıp gümrükten geçirebilirsen çok daha ucuza gelir. Risk almayacağım diyorsan sistemde öneri yapayım , soğutucuya gerek yok zaten ısınmayan bir işlemci. Bildiğim kadarıyla yanlışım varsa düzeltin kendi kutusunun içerisinde stok soğutucu geliyor. Gelen 100TL'ye kesinlikle 600W bir PSU'ya geçin. Paranız artarsa anakartı B150M Bazooka yapın. RAM'leri de 2133Mhz olanı almanız çok daha doğru çünkü anakart 2133Mhz destkeliyor.

RAM' leri 2400Mhz alabilirsiniz, şu an kullanamasanız bile ilerisi için yatırım olmuş olur. :) Bu arada B150M Bazooka anakartın biraz kalitesiz olduğu hakkında yorumlar okudum, almadan önce biraz araştırırsanız iyi olur bence.

Ramleri anakarta uygun frekansta seçmelisin. Yine kingston 2x8 2133'lük olanları al. Geçtiğimiz hafta Vatanda indirimdeydi hatta ben aldım. Şuanki fiyatı sanırım 360 tl civarı indirimle 280'e aldım ben.

Fark eden bir şey olmayacak sonuçta 2133 mhz frekansında çalışacaklar ileride anakart değiştirdiğin de ramler de frekans sorunu yaşamaz ;)

Bu da bir bakış açısı tabi ki ama şimdi o ramlere uygun anakart z serisi olacak , z serisi alıpta o.c. yapmak için işlemci değiştirmesi lazım o da k serisi olacak ,hadi diyelim değiştirdi işlemciyi, o.c yapmak için 2133 ile 2400 arası farka girmektense en az 2800 e yatırım yapmak daha mantıklı. :mutlu::mutlu:

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı