3000 TL ikinci el ekran kartı önerisi

Bütçe
3000
RX580 8 GB bile Ultra olmasa da neredeyse coğu AAA oyunda hala orta ayarlarda memnun ediyor.

UV henüz yapmadım ama satın aldığım arkadaş UV ayarlarını paylaştı benimle, belki ilerde yaparım diye düşünüyorum.
Hocam bendeki PSU pek kaliteli değil. DARK markasından 600W bir psu. Her hangi bir sertifikası yok. Kartın TDP değeri kağıt uzerinde 225W. PSU beslemezse UV yapmam kaçınılmaz. Ayarlar hala elinizdeyse paylaşabilir misiniz?

Hocam bendeki PSU pek kaliteli değil. Dark markasından 600W bir PSU. Herhangi bir sertifikası yok. Kartın TDP değeri kağıt uzerinde 225W. PSU beslemezse UV yapmam kaçınılmaz. Ayarlar hala elinizdeyse paylaşabilir misiniz?

Bence o PSU'yu değiştirin.

Hocam açıkçası ikinci el mağazaları pek güven vermiyor. Sizce de sahibinden almak daha iyi olmaz mı? Bir de 5700 XT mining kartıydı zamanında. Biraz korkutuyor hocam. Mining kartın ömrünü çok etkiler mi? Çünkü mining yapılmamış olma ihtimali yok gibime geliyor.
Mining karta hicbir zarar vermez. `Yorulmus kart` falan filan diyen birisi varsa anla ki liseli bile degildir.

Bence o PSU'yu değiştirin.

Şu kartı alabilirsem hemen PSU ve işlemci peşinde koşacağım zaten. PSU 4 yıldır takılı. Herhangi bir sorun çıkarmadı ama belli olmaz. Dediğiniz gibi değiştirmek faydalı olur.

Mining karta hiçbir zarar vermez. 'Yorulmus kart' falan filan diyen birisi varsa anla ki liseli bile degildir.

Hocam sıcaklık değerleri oynayabiliyor diye biliyorum. Bu yüzden FurMark testini mutlaka yapacağım. 1080p, 8X MSAA birçok şeyi belli eder diye düşünüyorum. Zaten adam izin vermezse kartına güvenmiyor demektir.

Şu kartı alabilirsem hemen PSU ve işlemci peşinde koşacağım zaten. PSU 4 yıldır takılı. Herhangi bir sorun çıkarmadı ama belli olmaz. Dediğiniz gibi değiştirmek faydalı olur.

Hocam sıcaklık değerleri oynayabiliyor diye biliyorum. Bu yüzden FurMark testini mutlaka yapacağım. 1080p, 8X MSAA birçok şeyi belli eder diye düşünüyorum. Zaten adam izin vermezse kartına güvenmiyor demektir.
Termal macun degistirince her sey ayni olur. Miningin karta verdigi zarar kapali kasada karta verilen zarardan daha az.

Yeni konular

Geri
Yukarı