3000 TL Intel i5 6600 GTX 960 Sistem Toplama

Inanimatum

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, 2-3 hafta içinde bilgisayar toplayacağım. Sistem aşağıdaki gibi;
  • İşlemci: Intel i5 6600 3.3 GHz 804 TL
  • Anakart: MSI B150M Bazooka DDR4 375 TL
  • RAM: Kingston HyperX Fury DDR4 8 GB 139 TL
  • Harddisk: Western Digital 1 TB 64MB Cavier Blue 196 TL
  • Ekran Kartı: MSI GTX 960 Gaming 4 GB GDDR5 128 Bit 875 TL
  • Kasa: Cooler Master RC-K350 KWA600 600W 386 TL
Bilgisayarı oyun oynamak için topluyorum. Bunun dışında sizce Windows'u üzerine kurmak için SSD almalı mıyım? Ekran kartını 2 GB alsam oyunlarda fazla fark eder mi? İşlemciyi i5 6400 alıp ekran kartını GTX 970 almalı mıyım? Bütçe max 3000 TL o yüzden sordum. Monitör, klavye, kulaklık vs mevcut. Bu yüzden 3000 TL sadece PC için. Yukarıdaki parçalar sadece almayı düşündüğüm parçalar. Önerilere açığım. Yanıtlarınızı bekliyorum, şimdiden teşekkürler iyi sosyaller.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasa olarak Aerocool aero 800 veya aerocool GT-A öneririm. SSD çok gerekli değil bütçe sınırlıysa ssd'den kısıp ekran kartına yönelmelisin.Ekran kartında Gtx 960 için 2 gb yeterlidir. Fazla para vermeye gerek yok. İşlemci i5 6400 alsan ve ekran kartını yükseltsen performans artışı olur. İyi sosyaller. :)

Kasa olarak Aerocool aero 800 veya aerocool GT-A öneririm. SSD çok gerekli değil bütçe sınırlıysa ssd'den kısıp ekran kartına yönelmelisin.Ekran kartında Gtx 960 için 2 gb yeterlidir. Fazla para vermeye gerek yok. İşlemci i5 6400 alsan ve ekran kartını yükseltsen performans artışı olur. İyi sosyaller. :)

GTX960 için 2gb yeterli demişsiniz ama artık yeni nesil oyunlar vrami fazla kullanıyor. İlerde çıkan oyunları oynıyacaksan eğer 4gb dah makul bi seçim. GTX960'da o kadar kötü bir ekran kartı değil. Örnek vericek olursak GTX960 2GB; GTA 5, texture quality high'da iken 2200mb VRAM kullanıyor yani 2gb vrami aşıyor ve bu ekran kartı highda rahat bir şekilde 70-75fps ortalama alabiliyor. Bide bunun 4GBlık versiyonunu düşünürsek fazla yük binmeyecek ve daha iyi performas elde edebilicez.

Dostum teşekkür ederim yorumun için aerocool aero 800 e bakmıştım fakat bu modelde güç kaynağı 500w ve 750w var GT-A modeli ise bütçemi biraz aşıyor bu yüzden CPU için 600W lık Kasa tercih ettim ve zalman r1 almaya karar verdim.İşlemciyi de İ5 6500 alıp ekran kartını da Asus GTX970 Strix 4GB almayı düşünüyorum.

GTX960 için 2gb yeterli demişsiniz ama artık yeni nesil oyunlar vrami fazla kullanıyor. İlerde çıkan oyunları oynıyacaksan eğer 4gb dah makul bi seçim. GTX960'da o kadar kötü bir ekran kartı değil. Örnek vericek olursak GTX960 2GB; GTA 5, texture quality high'da iken 2200mb VRAM kullanıyor yani 2gb vrami aşıyor ve bu ekran kartı highda rahat bir şekilde 70-75fps ortalama alabiliyor. Bide bunun 4GBlık versiyonunu düşünürsek fazla yük binmeyecek ve daha iyi performas elde edebilicez.
Yorumun için teşekkür ederim.Fikrimi değiştirdim ve Asus Strix GTX970 4GB almayı düşünüyorum.Fakat aynı kartın MSİ modelinde de aklım kalmadı değil.sadece MSİ'ın ekran kartında arka plaka olmadığı için Asus almak daha mantıklı geldi performansı ne kadar etkiler bilmiyorum.

Bir sorum olacak arkadaşlar yukarda dediğim gibi İ5 6500 işlemci ve Asus Strix GTX970 4GB ekran kartı almayı düşünüyorum.İşlemci soğutucusu yeter mi yoksa daha sağlıklı çalışması için ek soğutucu almalı mıyım?Cevaplarsanız sevinirim.(OC yapmayacağım)

SSD almanı tavsiye ederim. Ciddi bir performans artışı oluyor. Onun dışında sistem gayet iyi. SSD olarak Kingston 120GB HyperX FURY Sata 3.0 Cache SSD (Okuma 500MB / Yazma 500MB) bunu tavsiye ederim.
Dostum başta düşünüyordum ama sonra bütçemi aştığı için vazgeçtim.İleride alabilirim belki.Çünkü hızlı olduğundan fiyatı da pahalı.Zira 120 gb SSD aldığımızı düşünürsek Windowsu üzerine kurarız en fazla da 3-4 tane oyun yükleyebiliriz SSD üzerine.Fakat bütçem daha fazla olsa kesinlikle alırdım.Yorumun için teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı