3000 TL işlemci, anakart, RAM ve SSD önerisi

Anakart+ram+ssd tavsiyesi de verebilir misiniz?

En iyisini vermişler zaten;

Daha iyisini bulamazsınız.

İ5 1050ti a darboğaz yaptırır mı? Ondan korkuyorum.

Darboğazın en ufak zerresi bile olmaz. Darboğaz olması için oyunu 10 piksel oynamanız lazım. Kıyas olarak AMD R5 3600'ü alın. İki işlemcide aynı güçte. Intel'in kötü olduğu günler geride kaldı. Artık AMD ile arasında oluşan farkı kapatmaya çalışıyor.

Bu işlemci ile 3060Ti kullanan bir sürü kişi var. Öyle düşünün. 1050Ti nere 3060Ti nere.

Darboğazın en ufak zerresi bile olmaz. Darboğaz olması için oyunu 10 piksel oynamanız lazım. Kıyas olarak AMD R5 3600'ü alın. İki işlemcide aynı güçte. Intel'in kötü olduğu günler geride kaldı. Artık AMD ile arasında oluşan farkı kapatmaya çalışıyor.

Bu işlemci ile 3060Ti kullanan bir sürü kişi var. Öyle düşünün. 1050Ti nere 3060Ti nere.
Teşekkür ederim. Çok sağolun.

Önemli değil. Bir de Intel 10. Nesil işlemcileri daha iyi anlamanız için bir örnek daha vereyim;

i3 10. Nesil olan 10100F işlemci, i5 9. Nesil olan 9400F işlemciden 400TL daha ucuz ve daha performanslı.

Umarım yeterince yardımcı olabilmişimdir.
Teşekkür ederim çok yardımcı oldunuz. Sadece işlemci grafik kartına göre daha güçlü olduğu için darboğaz yaşamaktan korktum. İlerleyen zamanlarda ekran kartını değiştirmek istediğim için böyle bir yükseltme yapmak istedim.

Geri
Yukarı