3000 TL katı borulu sıvı soğutma önerisi

abdullahdemir

Hectopat
10700K için yapmayı düşünüyorum. Tüm parçaları için 3000 TL vereceğim.
Kasa: 4000D Airflow.
RAM: XPG D50.
Ekran kartı: Yok.
Anakart: Z490 GAMING Plus.

Son düzenleyen: Moderatör:
Rajintek' in kalitesinden emin değilim. Duruşu bana kalitesiz hissiyatı veriyor. Kendim' de parçaları tek tek alıp takabilirim. Hazır olmak zorunda değil.

Sanırsam tek tek toplamanız mümkün değil toplasanız bile yine beklediğiniz kaliteye ulaşamazsınız.
Bunları buldum:
Bu vergi ve kargo dahil fiyatı mıdır?

Bunları buldum:
Bu vergi ve kargo dahil fiyatı mıdır?
Pompanın 3 hafta- 1 ayı geçen kullanımda sıkıntı çıkarttığını belirtmiş satın alan kişiler. Kalitesinden şüphe duydum açıkcası. Ürün sepete eklendiğinde 360 olanı 3621 lira olarak gözüküyor her şey dahil.

Hocam merak ettiğim için soruyorum da, performansa bir etkisi olmayacağı halde 3000TL sırf işlemci soğutucusuna para vermek aşırı gereksiz değil mi? 300-400 TL'lik soğutucu soğutmuyor mu bunu?

300-400 TL' lik soğutucular soğutamıyor. Bana minimum 240mm soğutucu yeterli olur. Overclock yapacağım için yüksek soğutma performansı olan bir soğutucu arıyorum. Msi' nin K serisi ve Aorus' un sıvı soğutmaları hoşuma gitmişti, aslında.

O işlemci için masraf yapmaya gerek yok. 360mm bir sıvı soğutma işini görür. PF360'a bakabilirsin. Eğer kasanın önünde yeterli açıklık varsa Liquid 360 düşünebilirsin, radyatörü kalın sığmayabilir o yüzden direkt LF-360 önermek istemedim. Veya Galahad 360'a da bakabilirsin.

Geri
Yukarı