3000 TL Monitör Dahil R9 380 Oyun Sistemi

TheSpanky

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 3000 lira civarında kendime pc topladım ve almayı düşünüyorum ama sizin de görüşlerinizi almak istiyorum bu resime ek olarak cooler master n400 600w kasa kullanacağım. Sizce nasıl bir pc olmuş ?

13548754_10210184904047856_677551374_o.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
O.C yapmayacağın için o anakart gereksiz sana Bazooka öneriyorum ayrıca RAM'i tek kanal yapmanı öneririm gelecekte yanına bir 8gb daha eklersin çok daha güzel olur. Onun haricinde ssd göremedim artan parayla sana Kingston HyperX Fury 120 Gb almanı öneririm. Böylece sistem çok daha güzel ve uyumlu olmuş olur. İşlemcini de i5 6500 yaparsan tamamdır.
Bu arada eklemeyi unutmuşum RAM'i 2133 mhz al.

İşlemcin 6. nesil skylake, ddr4 ve ddr3l destekli. Seçtiğin anakart ve ram ddr3. Arkadaş bundan bahsediyordu uyumsuz derken. Yani ddr4 tabanlı bir anakart ve ddr4 bir ram ile değitirmelisin seçimlerini.

RX 480 içeren bir sistem toplayabilirsiniz.
Eki Görüntüle 170958
Anakart 2133 mhz, ram 2400. Öyle bir kasa ve psu yanında o işlemci ve anakart çok vasat kalmış. Yani işlemci neyse de o anakart ne dostum? Ayrıca 3000 TL'lik sistemde ssd yok. Bence olmamış hocam sistemin.

Arkadaşlar 3000 lira civarında kendime pc topladım ve almayı düşünüyorum ama sizin de görüşlerinizi almak istiyorum bu resime ek olarak cooler master n400 600w kasa kullanacağım. Sizce nasıl bir pc olmuş ?
Böyle bir sistem topladım bence gayet güzel ve yeterli. İlerde ihtiyaç dahilinde bir 8GB ram daha alırsın, bir tane de hdd 4 sene rahat rahat oyununu da oynarsın işlerini de yaparsın dostum. Tabii RX 480 ekran kartı tercih etmen daha mantıklı olur ben sepete ekleyemedim daha internet satışına açılmamış. Bütçeni biraz aştı ama rahat edersin dostum. İyi forumlar.

Eki Görüntüle 170027

Yazdığım metin gitmemiş tuhaf. Bütçeni biraz aştı ama sistem güzel oldu. İleride bir hdd ve bir 8 GB ram ile seni 4 sene rahat rahat götürür bu sistem. Ekran kartını RX 480 tercih etmende fayda var ben ekleyemedim sepete, internet satışına açılmamış ürün. İyi forumlar.

Dosya Ekleri

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    84 KB · Görüntüleme: 91
İşlemci vasat demişsin sende aynı işlemciyi koymuşsun :) SSD sonradan eklenebilir. Anakart ve RAM frekansları aynı olması gerekmez anakart neye izin verirse o hızda çalışır. Senin sistemde de HDD yok buna ne diyeceksin ? Koyduğun kasa hiç kaliteli değil kablolama yuvaları dahi yok ve PSU üstte.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı