3000 TL Monitörlü Sistem Tavsiyesi

-Benim önerdiğim anakart daha iyidir.
-RAM 3000 MHz'dir.
-Önerdiğim PSU 80+ olmamasında rağmen 12V kanalından 456W vermektedir.
-Önerdiğim monitör VA paneldir.
Gigabyte B350M Gaming 3 ile MSI B350M Pro VDH karşılaştırırsak MSI B350M Pro VDH daha iyi.
Ses yongası bir üst model ve çelik PCI koruması mevcut.

Arkadaşlar merhabalar daha önceden kendim için bir konu açmıştım ve sizin önerilerinizle güzel bir sistem toplamıştık. O konuya aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

[Alındı] 3000 TL sistem tavsiyesi

Şimdi bir sistem daha alacağız.
Üst Limitimiz yine 3.000 TL ve bu sisteme monitör de dahil olacak.
İnternetten almaya pek güvenemediğimiz için sistemi Vatan Bilgisayardan alacağız.
Yardımlarınızı bekliyoruz. Teşekkürler.
Hesabım kapatılmış. Benim aldırdığım sistemden bahsediyorsun değil mi? Heyy.?

Hesabım kapatılmış. Benim aldırdığım sistemden bahsediyorsun değil mi? Heyy.?
Senin aldırdığın sistemden bahsediyorum evet kardeşim :D
Şimdi limit yine 3.000 TL fakat monitör de dahil.
Aynı sistemi mi alalım? Hani aradan birkaç ay geçti ya; aynı fiyata daha iyi bir sistem toplanır diye şey ettim ben :D :D

Arkadaşlar şimdi ben bu sistemi mi alayım? Ne yapayım?
Yardımlarınızı bekliyorum.
Dediğim gibi üst sınır 3100 TL. 3100'ü geçmememiz lazım :D

Senin aldırdığın sistemden bahsediyorum evet kardeşim :D
Şimdi limit yine 3.000 TL fakat monitör de dahil.
Aynı sistemi mi alalım? Hani aradan birkaç ay geçti ya; aynı fiyata daha iyi bir sistem toplanır diye şey ettim ben :D :D

Arkadaşlar şimdi ben bu sistemi mi alayım? Ne yapayım?
Yardımlarınızı bekliyorum.
Dediğim gibi üst sınır 3100 TL. 3100'ü geçmememiz lazım :D
O sistemi alabilirsin. Sıkıntı çıkarmaz.

Zotac alma diyeceğim. Arkadan koca bir uğultu(gürültü) kopacak. Aklını karıştırmayayım. MSI ve ZOTAC her ikiside aynı grafik işlemciyi kullanıyor sonuçta. Aralarında 150 TL civarı fark var. Burada sevis,garanti ve soğutma gibi etkenlere bakarsın. Sonuç olarak herşey yerli yerinde, alınabilir. Üstüne 150-200 TL koyarım diyorsan MSI ve Asus tercih et derim. Şşşt ne alakası var marka fan'ı falan değilim. Kaliteyi konuşuyoruz burada. Kendimi sıkmam diyorsan al. Çekinme, buradakiler iş bilen insanlar.

NOT: Anakart'ın hakkını vereyim diyorsan 50TL fazla ver(boşver ekran kartını) 3000mhz ram al. Alamam diyorsan sıkıntı yok 2666 mhz gayet iş görür ki çoğu sistemde 2400 mhz görüyorum.

Zotac alma diyeceğim. Arkadan koca bir uğultu(gürültü) kopacak. Aklını karıştırmayayım. MSI ve ZOTAC her ikiside aynı grafik işlemciyi kullanıyor sonuçta. Aralarında 150 TL civarı fark var. Burada sevis,garanti ve soğutma gibi etkenlere bakarsın. Sonuç olarak herşey yerli yerinde, alınabilir. Üstüne 150-200 TL koyarım diyorsan MSI ve Asus tercih et derim. Şşşt ne alakası var marka fan'ı falan değilim. Kaliteyi konuşuyoruz burada. Kendimi sıkmam diyorsan al. Çekinme, buradakiler iş bilen insanlar.

NOT: Anakart'ın hakkını vereyim diyorsan 50TL fazla ver(boşver ekran kartını) 3000mhz ram al. Alamam diyorsan sıkıntı yok 2666 mhz gayet iş görür ki çoğu sistemde 2400 mhz görüyorum.
Üstad ssd almasak performanstan yana sıkıntı çeker miyiz? Ssd olmasa da olur mu? Bir de bu sisteme hangi ekran kartını eklememi önerirsin?

Dosya Ekleri

• IMG_6375.PNG
    IMG_6375.PNG
    252,6 KB · Görüntüleme: 83
Şimdi sana farklı bir teklif sunacağım. Genelde, Sinerji ve Teknobiyotik'ten sistem tavsiye ediyorlar. Sen VatanC.'den alacaksın sistemini onun için monitörü bırak ve 100TL fazla vererek RX570 ve Ryzen 5 1400'lü bir sistem al. SSD konusuna gelirsek, evet açılış ve kapanışta büyük hız artışı veriyor fakat ekran kartı, anakart yada işlemci gibi çok önemli bir parça değil sonradan alınabilir. Aldıktan sonra format atarsın Windows'u SSD'ye taşırsın. Monitörü sonra al 1-2 sene daha fazla kullanırsın bu sistemi. Ben aşağıdaki sistemi alacağım. Monitörü sorarsan peder'le iddiaya girdik o alacak :LOL:.
son.JPG

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı