3000 TL monitörsüz sistem toplama

Daha fazla  

Benim için arkadaş böyle bir sistem topladı. O.C. manyağı değilim ama 0.1, 0.3 arası arttırabilirim. Ve siz bu sistemi önerir misiniz ? Toplamda 2985 TL tutuyor. İlerleyen zamanda ekran kartı almadan birde ekran alacağım ki aldığım zaman ekranımla uyumlu olsun :) Asus VG248QE 24” 1ms (DVI+HDMI+Display) Full HD LED Monitör Fiyatı
Buda alacağım ekran. Sizlerden yorumlar bekliyorum :) Toplayan arkadaşa buradan da teşekkürler.

Şuanki Toplam 2940TL

Son düzenleyen: Moderatör:
Soğutucuyu değiştirebilirsin.
Akasa Venom Intel 775/1155/1156/1150/1151 AM2/AM2+/AM3/AM3+ Uyumlu İşlemci Soğutucusu
Bunu önerebilirim bunun fanı daha iyi onu söyleyeyim. Isı boruları nikelle kaplı.
Akasa Venom Voodoo Intel 2011/1156/1155/1150/1151 AM2/AM2+/AM3/AM3+ Uyumlu İşlemci Soğutucu
Bir de bu var bunun ısı boruları nikelle kaplı değil ama 6 tane ısı borusu var bir de iki fanla geliyor. Viper fan kullanıyor. 40 ile 60 lira arası değişiyor bu fan gayet iyi hem sessiz hem de performansı yüksek. Monitör olarak ASUS VG248QE güzel bir monitör. Yurt dışından alırsan 1080 p g-sync veya freesync destekleyen monitörler bulabilirsin burada 1080 p 144 hertz olarak zor bulunuyor.
Choose A Monitor - PCPartPicker
Buradan seçenekler yardımıyla kendine uygun monitörü seçebilirsin. Daha ucuza freesync veya g-sync destekleyen monitör alabilirsin.

2. fiyat açısından güzel. Ve tek fanlı olduğu için az ses çıkaracağını düşünüyorum. Ayrıca az bir süre ekran kartı olmadan onboard kullanacağım için O.C. denemeyeceğim. Monitör konusunda Yurt dışından birşey almak pek hoşuma gitmiyor zaten zengin biri değilim gümrük vergisi falandı filandı türkiye fiyatına oranla baya pahalıya geliyor. Alacağım monitör budur. Başka birçok baktım en iyi gözüme ve fiyat bütceme uyan buydu toplamda 7900 kadar para ediyor. Teşekkürler arkadaşım yardım ettiğin için. En fazla 2 ay içerisinde alacağım aldığım zaman fotoğraflarını yeni bir konu açıp atarım.

Pahalıya gelmiyor. Mesela sen RX 480 alacaksın diyelim. Freesync destekli monitör lazım buyurun;
Amazon.com: AOC G2460PF 24-Inch Free Sync Gaming LED Monitor, Full HD (1920 x 1080), 144hz, 1ms: Computers & Accessories
Türkiye'ye kargo var mı bilmiyorum. Ama aldığın zaman fiyat şöyle olacak. 209 dolar kargosu ücretsiz 612 lira gümrük vergisiyle 722 lira oluyor. Tabi sen bilirsin ama 7900 liraya 1080 koymayı unutma hani yaptık o kadar i 7 6700 K falan hani bakarım 1070 koyarsın bütçe yetişmediği için tam performans alamazsın.

2 ay sonra RX 490 490 x gibi ekran kartları da gelir büyük ihtimal 490 x 1080 i geçer. Geçmese bile fiyat performans olarak daha iyi olacaktır.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı