3000 TL ofis bilgisayarı toplama

Bütçe
3000

Xeon

Kilopat
Makaleler
1
Merhaba, bir önceki açtığım konudaki bütçemde değişiklikler olması sebebi ile orayı kullanmamam gerektiğini düşünerek bu konuyu açıyorum. Sistem sadece online eğitim, EBA/Zoom dersleri ve ofis programları tarzı işler için kullanılacak oyun bilgisayarı değil yani. Bütçem 2.500-3.000 TL (Çok az esneme payı bırakabilirim, 3050-3100 olabilir)

Durum böyle olduğu için ekstra ekran kartı almak yerine dahili grafik yongası bulunan iyi bir işlemci almayı mantıklı buluyorum, hem ileride iyi bir ekran kartı ile taçlandırabilirim darboğaz korkusu olmadan. Topladığım sistem şöyle:

Anakart: GIGABYTE B450M S2H Anakart
Bellek: 1 adet Corsair Vengeance 8GB 3200MHz DDR4 Bellek (İleride bir tane daha eklenebilir)
İşlemci: AMD Ryzen 5 3400G 3,7GHz İşlemci
SSD: ADATA SU650 120GB SSD (120GB işlerim için yeterli, ileride ihtiyacım olursa ekleme yaparım)
Güç kaynağı: FSP FSP500-60AHBC 500W PFC Aktif Güç Kaynağı

Yorumlarınız nedir? Dediğim gibi bu bütçede ekran kartı eklemek istesem işlemciyi Ryzen 3'e düşürüp maksimum RX550 ya da türevi bir ekran kartı ekleyebileceğim. Böyle bir şey yapmak yerine işlemciyi daha iyi seçip ileride yükseltmeye açık bir sistem kurmak istiyorum.

SSD: ADATA SU650 120GB SSD (120GB işlerim için yeterli, ileride ihtiyacım olursa ekleme yaparım)
Güç kaynağı: FSP FSP500-60AHBC 500W PFC Aktif Güç Kaynağı
SSD kronik sorunlu. PSU eski ve vasat. Bunlarla değiştir:

Onun dışında sıkıntı göremedim. Kasa olarak neyi düşünüyorsun yoksa zaten var mı?

SSD kronik sorunlu. PSU eski ve vasat. Bunlarla değiştir:

Onun dışında sıkıntı göremedim. Kasa olarak neyi düşünüyorsun yoksa zaten var mı?

Bu güç kaynağı nasıldır? Silverstone markası güç kaynağı konusunda güvenilir bir firma diyor okuduğum çoğu Türkçe/yabancı kaynak. Kasa olarak şu an sahip olduğum kasayı kullanacağım evet.

Bu güç kaynağı nasıldır? Silverstone markası güç kaynağı konusunda güvenilir bir firma diyor okuduğum çoğu Türkçe/yabancı kaynak. Kasa olarak şu an sahip olduğum kasayı kullanacağım evet.

Bu şekilde al alabiliyorsan, Strider fena değil de ZM550 daha iyi.

Yeni konular

Geri
Yukarı