3000 TL ofis için laptop önerisi

Macbook alıp windows yüklemek zaten saçmalık. Windows kullanılacaksa fiyatı ve onarım ücretleri oldukça yüksek olan macbook almanın mantığı yok.
Hocam 3000tlye genelde güzel laptop olmuyor Windows tarafında diye demiştim ama dediğiniz mantıklı tabii ki iyi bir Windows mace bin basar ama işte tablet anakartı vb.kullanıp,ilife gibi saçma isimlerle sunulan pclerden almaktansa eski bir maç daha mantıklı geldi.

Arkadaşlar kusura bakmayın 1 saat ceza yemiştim cevap veremedim bu arada yorum larınız için teşekkür ederim MacBook olmaz babamda kullanacak bilgisayarı Windows'a zor alıştırdım :)
bu arada bende araştırdım PassMark - Intel Core i3-10100 @ 3.60GHz - Price performance comparison yeni çıkmış bir işlemci nasıl dır bilmiyorum ama fiyatı çok yüksek değil performans acısından iyi midir? HP 1s7z7ea 15-da2096nt Intel Core Cı3-10110u 8gb 256gb Ob 15.6 "free Dos Fiyatı, Yorumları - Trendyol 8 GB RAM ile fiyatı bana iyi gibi geldi sanki.

Hocam bence eski ikinci el bir MacBook tercih edin. Ama siz bilirsiniz yine de sıfır olacaksa.

2. el baktım ama MacBook bakmadım babamda kullanaçağı için. 2. el fiyatları sıfırlarından yüksek fiyatlara yazmışlar.

Son düzenleme:
Arkadaşlar kusura bakmayın 1 saat ceza yemiştim cevap veremedim bu arada yorum larınız için teşekkür ederim MacBook olmaz babamda kullanacak bilgisayarı Windows'a zor alıştırdım :)
Bu arada bende araştırdım PassMark - Intel Core i3-10100 @ 3.60GHz - Price performance comparison yeni çıkmış bir işlemci nasıl dır bilmiyorum ama fiyatı çok yüksek değil performans acısından iyi midir? https://www.hepsiburada.com/hp-15-d...asinabilir-bilgisayar-1s7z7ea-p-HBV00000W7L9G 8 GB RAM ile fiyatı bana iyi gibi geldi sanki.

2. el baktım ama MacBook bakmadım babamda kullanaçağı için 2. el fiyatları sıfırlarından yüksek fiyatlara yazmışlar.

İlgilendiğiniz laptopun ekran çözünürlüğü 1336x768 yani 10 seneden fazla kullanılan bir çözünürlük günümüzün epey gerisinde. Bana kalırsa kullanım deneyimini epey öldürür. Ayrıca ekran çerçeveleride kalın duruyor.

Bu arada sizin baktığınız işlemci i3-10100 yani masaüstü bilgisayar işlemcisi. İlgilendiğiniz laptopta ise i3-10100u işlemci bulunmakta. Doğru işlemcine burdan bakabilirsin arkadaşım.

Benim kendi bilgisayarım aldığımda üzerinde 4 GB RAM bulunmaktaydı. İnternetten sıfır 100 liraya 4 GB RAM alıp taktırdım. 8 GB RAM ile stabil oldu. Eğer 4 GB'lık bir dizüstü alırsan 100 liraya bir 4 GB ek daha yaparak 8 GB kullanabilirsin bu da aklında bulunsun.

İlgilendiğiniz laptopun ekran çözünürlüğü 1336x768 yani 10 seneden fazla kullanılan bir çözünürlük günümüzün epey gerisinde. Bana kalırsa kullanım deneyimini epey öldürür. Ayrıca ekran çerçeveleride kalın duruyor.

Bu arada sizin baktığınız işlemci i3-10100 yani masaüstü bilgisayar işlemcisi. İlgilendiğiniz laptopta ise i3-10100u işlemci bulunmakta. Doğru işlemcine burdan bakabilirsin arkadaşım.

Benim kendi bilgisayarım aldığımda üzerinde 4 GB RAM bulunmaktaydı. İnternetten sıfır 100 liraya 4 GB RAM alıp taktırdım. 8 GB RAM ile stabil oldu. Eğer 4 GB'lık bir dizüstü alırsan 100 liraya bir 4 GB ek daha yaparak 8 GB kullanabilirsin bu da aklında bulunsun.

Evet o detayı atlamışım masaüstü içinmiş :) hoşuma gittiğinden dikkat etmemişim incelediğim zaman fark ettim sanırım senin attığın laptop a karar vereceğim.

Evet o detayı atlamışım masaüstü içinmiş :) hoşuma gittiğinden dikkat etmemişim incelediğim zaman fark ettim sanırım senin attığın laptop a karar vereceğim.
Herhangi bir bilgisayara karar kılmadan önce kronik sorunları olan bir bilgisayar mı şikayetvar veya google üzerinden model numarası ile biraz aranmanı öneririm. Sıfır alacağın bir bilgisayarın sorunları ile uğraşmak epey can sıkar :)

Eğer benim gibi seçimini Asus D509da-ej887 den yana kullanacaksan şunu belirtmeliyimki bilgisayarın kamerasını hiç beğenmedim eğer görüntülü görüşmeler yapıyorsan kamera ofsayt diyebilirim.👎 Ancak bilgisayarın görünümü baya başarılı kaba bir duruşu yok .Bir kafeye veya toplantıya gittiğinde masaya koyabilirsin :)

Dosya Ekleri

• IMG_1909.jpeg
    IMG_1909.jpeg
    97,1 KB · Görüntüleme: 14
  • IMG_1907.JPG
    IMG_1907.JPG
    107,8 KB · Görüntüleme: 11

Geri
Yukarı