3000 TL Oyun Bilgisayarı Toplama

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
120 yeter yetmesine tam 120 GB olmuyor o SSD ler 100 GB falan oluyorlar. İşletim sistemi 20 GB, bir kaç program falan kurdun bir 20 GB daha. Kaldı 60 GB Max Payne 3 ve BF4 kurdun mu bitti demektir. İmkan varken 250 GB almakta fayda var.

120 yeter yetmesine tam 120 GB olmuyor o SSD ler 100 GB falan oluyorlar. İşletim sistemi 20 GB, bir kaç program falan kurdun bir 20 GB daha. Kaldı 60 GB Max Payne 3 ve BF4 kurdun mu bitti demektir. İmkan varken 250 GB almakta fayda var.
İleride eklenebilecek bir şey için neden şimdiden kısılır ki ? 250 Gb SSD için 400 TL vereceğine gidip temel bileşenleri güçlendirsin hem ileride SSD'ler ucuzlayacak. Ucuz iken alır şimdiden diğer parçaları kısmaya gerek yok.

Diğer bileşenlerden kısmadım. @Cengiz Çelik 1.sayfaya gelirsen topladığım sistemi görebilirsin.

@J4RBEI Anakart ve güç kaynağından kısmışsınız. Bahsettiğim sistemin güzel olduğunu düşünüyorum.

Bence gitmez. İşlemcisi var, Ram'i var, anakartı, hdd, kasa. Ayrıca arkadaş ssd de istiyor.
Oyun pc si istiyorsan 250gb alman yeterli ufuk arkadaşımın dediği doğru oyun pc si istiyorsan ekran kartın kesin olarak r9 290x tercihimdir kasan güzel iyi bir seçim.

Güç kaynağı gayet yeterli. İşlemciye OC yapılmayacaksa anakartı abartmaya gerek yok. Önerdiğim anakartın ön USB 3.0 desteği var.

Ssd ve ramın bi kısmını sonradan alayım en iyisi. İşlemci olarak amd 8320 ekran kartı olarakta r9 290 almayı düşünüyorum. Daha paylaşmak istediğiniz bir şey var mı arkadaşlar

Stok soğutucuyu biraz kullandıktan sonra üstüne ekleyip alabilir. İntel'in soğutması kötü ama AMD kadar değil en azından.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı