3000 TL Oyun Bilgisayarı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

tolgab

Hectopat
Merhaba arkadaşlar,

Uzun zaman saçma sapan labtop'lar kullandıktan sonra, oyun açlığımı masaüstü bir bilgisayar alarak doyurmaya karar verdim. Ama sanırım fiyatlar düşündüğümden biraz daha pahalı.

Öncelikle size bütçemden bahsedeyim, aşağı yukarı 3000 tl civarında bir fiyata herşeyi almam gerekiyor. Bu fiyatın en fazla 200-300 tl üstüne çıkabilirim.

Sistemlerden rakamlardan çok fazla anlamıyorum. Bildiğim birkaç temel bilgi var o kadar, bu yüzden kasayı kendim oluşturmakta problem yaşadım.
Örneğin sebebini bilmesem de hep "intel" kullandım ve bana hep "intel" tavsiye edildi. Bilgisayar alacağım dediğim her insan bana "kesinlikle i7" kullanmalısın dedi.
Ekran kartlarına gelince, milyon tane ürün var insanın kafası karışıyor. Yine bilgisayarla çok sıkı fıkı olan bir arkadaşım mutlaka "nvidia geforce" serisini almamı söyledi.

Baya zahmetli yeni bir üye olarak siz engin bilgisayar bilgisi sahibi insanlardan yardım istiyorum :cool:
Lütfen bu fiyatlara bir kasa oluştururken nelere dikkat etmem gerektiğini söyleyin, ya da bana örnek bir kasa da gösterebilirsiniz.
Forumdaki mesajlara şöyle bir bakınca o kadar farklı bilgiler okudum ki, artık az buçuk bildiğim şeyleri de unuttum. :)

Sağ olun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet şimdi de size bu işlerden gerçekten hiç anlamadığımı kanıtlayacağım. Neden yardıma ihtiyacım olduğunu anlaycaksınız :p
Fiyatlarına fazla dikkat etmeden hızlıca bişeyler toplamaya çalıştım ama hangisi hangisiyle uyumlu ya da "x" cihazını yanında "y" cihazı olur mu gibi şeyler hakkında hiçbir fikrim yok.
Yani, "oğlum bu ne biçim kasa aptal mısın" tarzındaki yorumları hoşgörüyle sindireceğim merak etmeyin, sadece yardım istiyorum.:cool:
Zaten bu kasa 3700 tl falan oldu, yani alakasız oldu. Belki bu örnekler üzerinden gideriz diye yazdım, teşekkürler.

THERMALTAKE
ELEMENT T 700W MidT ATX SİYAH KASA

ZOTAC

GTX770 GDDR5 2GB 256Bit Nvidia GeForce DX11.1 Ekran Kart

INTEL

Core i7 4820K Soket 2011 3.7GHz 10MB Önbellek İşlemci

GSKILL
8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1866MHz CL9 1.5V Dual Kit Ram

ASUS
Z87-A Intel Z87 Soket 1150 DDR3 3000MHz(O.C.) SATA 3.0 USB 3.0 HDMI&DVI Anakart

PHILIPS
21.5" 223V5LSB/62 GENİŞ EKRAN LED MONİTÖR

SEAGATE
3.5" 500GB Barracuda Sata 3.0 16MB Cache 7200Rpm Harddisk

KINGSTON
120GB V300 Serisi Sata 3.0 Cache SSD (Okuma Hızı 450MB / Yazma Hızı 450MB)

i5 ile i7 arasında, oyun bilgisayarı yapacaksak bir fark yok mu ?

Daha işlemci soketini bile tutturamamışsın. Ama SSD fikri iyi olmuş. :)

Her türlü oyunu oynatırda, işlemci fazla ve soğutucu yok.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı