3000 TL PC Toplama

Aslında böyle bir bilgisayar topluyorsun yani bu bütçeyle 1050 Ti düşük kalır hacı 2400 MHz'de sana gayet yeter. Ekran kartını yükseltmelisin. Sonuçta amacın oyun oynamak RAM'e ve anakarta o kadar fazla yatırım yapıp 1050 Ti almanın mantığı yok.

Şu sıra bilgisayar topladılar bayağı bir youtuber ve yayıncı, hepsi de Asus Prıme X370 pro aldılar. Tabii onlar render işini de kattığı için 3200 MHz'de RAM aldılar bu belki sana bir fikir olur.
Anladım hocam ben de size katılıyorum. Hatta 1060 mı çıksam dedim; +700 TL bir fark oluyordu. Ki...

Arkadaş bunu attı. Teşekkürler gerçekten o fiyata RX 580 baya uygun ama acaba direkt alabiliyor muyuz yoksa şu an tükenmiş mi?

Donanım arşivi yeni topladı bu PC'yi. Bunun yanına ek bir tane daha RAM ve SSD ateş eder.
Eğer o fiyata o bilgisayarı alabilirsem kesinlikle o ateşi çakarım :D

Ama içindeki RX580 sebebiyle büyük ihtimalle uzun bir süre stoğa gelmeyebilir gibi gözüküyor :(
@Kemal Hadi Ünal @Lowsound

Son düzenleyen: Moderatör:
Rx580 sıkıntı. Şu an 1050'lerin fiyatı bile 150Tl artmış durumda. Bende yakın bi zamanda bilgisayar toplıyacağım, Vegayı bekliyorum açıkçası. Sende bekleyebilirsin yada Nvidiadan tarafa kullanırsın seçimini. Bu fiyatlarla ekran kartı alırsam kötü hissedeceğime eminim. Biraz beklerim ama bilgisayarsız olmaz dersen belki bi R7 240 felan alabilirsin idareten. Maddi durumda önemli tabi sana bırakıyorum.

Rx580 sıkıntı. Şu an 1050'lerin fiyatı bile 150Tl artmış durumda. Bende yakın bi zamanda bilgisayar toplıyacağım, Vegayı bekliyorum açıkçası. Sende bekleyebilirsin yada Nvidiadan tarafa kullanırsın seçimini. Bu fiyatlarla ekran kartı alırsam kötü hissedeceğime eminim. Biraz beklerim ama bilgisayarsız olmaz dersen belki bi R7 240 felan alabilirsin idareten. Maddi durumda önemli tabi sana bırakıyorum.
Hocam bir yerden 1400 liraya Msi Gtx 1060 6gb Gaming X buldum. Galiba fiyat olarakta ekran kartının normal fiyatı, bende bu fiyattan topladım pc yi bütçeyi biraz aştık ama pc güzel oldu :D

Bir de hocam Monitör konusunda bir bilginiz varsa hangisi:
Aoc IPS I2481FXH
Aoc G2460

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı