3000 TL R9 380X Sistem Toplama

Ramleri tek 8 gb alırsan ilerde yükseltirken daha rahat edersin. Ssd'de 250 gb seçimi gayet iyi
Dual kit daha performanslı diye duymuştum şimdilik böyle kullanıyım.Birde 2133 mhz ile 2400 mhz arasında ne gibi farklar olur yada 2400 de performans düşer mi ?

120 gb ssd yeterlidir bence fazlası israftır(windowstan başka bir şey yüklenmeyecekse). Çünkü windows 30 40 gb alan kaplıyor.
120 ile 250 arasındaki farklar neler ?

Samsung 750 EVO 250GB 540-520MB/s SSD böyle bir ssd aldım ve ramı Kingston DDR4 8GB(2x4) HyperX Fury Black 2400MHz Ram bunla değiştirdim nasıl oldu sence ?
Ramlar 4×2 çift kanal ekstra performans ssd 250 gb alma durumun varsa al.Windows yükledikten sonra mesela en hızlı açılmasını istediğin oyunu yüklersin. Bence ikisi efsane ikili olmuş al gitsin :D

Ramlar 4×2 çift kanal ekstra performans ssd 250 gb alma durumun varsa al.Windows yükledikten sonra mesela en hızlı açılmasını istediğin oyunu yüklersin. Bence ikisi efsane ikili olmuş al gitsin :D
Birde bellek hızı mhz'nin artması neyi değiştirir ? Şuan kafama takıldı 2400mhz 160tl desek 2666mhz 170tl bu 10 tl fark ne işe yarar ?

Malasef dual kit 8gb bulamadım yada anakart uyumlu değil varda cl değeri 15 buda baya yuksek (teknobiyotikten topluyorum) bu yüzden 8×2 2133 mhz lik bir ram almam daha iyi olmazmı geleceğe yönelik ?

40 liralık intel işlemci soğutucusu iş görurmü nolur nolmaz 40 liradan sonraki en ucuzu 130tl çünkü o kadar para veremem

Özellikler:
İşlemci: İntel skylake i5 6500

Anakart: MSI B150 GAMING M3

Bellek: Kingston DDR4 8GB HyperX Fury Black
2133MHz CL14

Ekran Kartı: Asus Strix R9 380X OC Gaming 4GB 256 Bit GDDR5

HDD: WD 1TB Blue 3,5 7200RPM

SSD: Kingston HyperX Fury 120GB 500-500MB/s

İşlemci soğutucusu: Akasa Nero 3 AMD/Intel LGA

Kasa: Zalman Z3 Plus ATX Mid Tower

Güç kaynağı: Corsair VS650 650W 120mm
80+White ATX

Beyler/bayanlar böyle bir pc topladım. Bu işleri çok fazla bilmediğimden sizlere danışmak istedim. Eksi yönü veya onun gibi bir şey varsa ilgilenirseniz sevinirim =) Şimdiden teşekkürü borç bilirim.
Ekran kartınız Gtx970 ya da R9 390 yapın. Anakartta Msi yerine Gigabyte tercih edilmeli bence

Malasef dual kit 8gb bulamadım yada anakart uyumlu değil varda cl değeri 15 buda baya yuksek (teknobiyotikten topluyorum) bu yüzden 8×2 2133 mhz lik bir ram almam daha iyi olmazmı geleceğe yönelik ?

40 liralık intel işlemci soğutucusu iş görurmü nolur nolmaz 40 liradan sonraki en ucuzu 130tl çünkü o kadar para veremem

Bak kardeşim benim. İşlemci soğutucusuna fazladan para vermene gerek yok. Kutusundan çıkan stok soğutucu yeterli olacaktır. Ramleri şimdilik 8 GB tek modül al ileride sonradan bir tane daha eklersin bu çok büyük bir sıkıntı değil. CL15 felan seni korkutmatsın ramlerin MHz değeri yükseldikçe CL değeride yükseliyor bu yüzden CL15 miş şuymuş buymuş kafana takma. 2133 MHZ'lik bir ram al tak ve kullan.

Ekran kartını Sapphire R9 380x ile değiştir. Fazla para verme çünkü şuan Sapphire AMD'nin en iyi yan referans firması. Bu dediklerimi yapınca elinde kalacak parayla 120 GB olan SSD'ni git 240 yada 256 GB'lik bir SSD ile değiştir. Kafan rahat olsun işin sağlam olsun öyle çartla çurtla işin olmasın.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı