3000 TL sıfır bilgisayar önerisi

Geçen yıl aynı sebeplerden bilgisayar ararken yazdığım mesajlarımla çok benzer bir yazı... Yaptığın işe değecekse gidip borçlanıp sağlam bir bilgisayar al çöpe para verme paran çöp olur o fiyata sıfır bilgisayar alırsan Visual Studio Code'u zor açarsın. Beklediğin her gün bilgisayarlara zam üstüne zam geliyor geçenlerde bilgisayar aldım ben aldıktan birkaç saat sonra üstüne 1.500 TL zam geldi tabiri caizse... Muhtemelen değildir şaşkınlığımı siz anlayın ne kadar erken alırsan o kadar iyidir dolar sürekli yükseliyor zaten piyasada çip krizi ve ekran kartı krizi var benden söylemesi işin çok zor Allah yardımcın olsun.
Çok teşekkürler aynen dediğiniz gibi staja başlamadan büyük projeler için iyi bilgisayar lazım

APU sistem tercih edebilirsin hocam Ryzen 3 4300GE iyi bir işlemci.

Ben topladım ama daha bilgili arkadaşlar da bir göz atsın özelleştirsin APU sistem olduğu için RAM 2x8 olmasına özen göstermelisin fiyat: 3.824 TL

Çok teşekkürler aynen dediğiniz gibi staja başlamadan büyük projeler için iyi bilgisayar lazım

Buyurun 2937 TL tuttu:

Bütçeyi biraz daha artırmanızı öneririm. Artırırsanız söyleyin değişiklik yapayım.
APU sistem tercih edebilirsin hocam Ryzen 3 4300GE iyi bir işlemci

Ben topladım ama daha bilgili arkadaşlar da bir göz atsın özelleştirsin fiyat : 3.824 tl

PC toplama sihirbazları işe yaramaz. Çok daha pahalıya gelir.

Çok teşekkürler aynen dediğiniz gibi staja başlamadan büyük projeler için iyi bilgisayar lazım.

Vallahi şöyle söyleyeyim ben gidip en son 12 taksit yapıp 'almak zorunda kaldım' piyasanın halini sen düşün biraz daha bekleseydim hiç alamayacaktım. Öyle bir ülkede yaşıyoruz ki anlatsak roman olur George R. R. Martin bizi kıskanıp roman yazmayı falan bırakır.

Buyurun 2937 TL tuttu:

Bütçeyi biraz daha artırmanızı öneririm. Artırırsanız söyleyin değişiklik yapayım.

PC toplama sihirbazları işe yaramaz. Çok daha pahalıya gelir.

Biliyorum hocam örnek olarak attım senin gibi ayrı alıp toplarsa daha uyguna geliyor.

BXQ1UL49 kodlu Özel Toplama Bilgisayar hiçkimseye Oloy marka RAM önermem ama bütçe biraz kısıtlı 2.olarak PC toplama sihirbazı yerine tek tek toplayın 2100 tl kadar toplarsın(indirim kovalayarak)kasa önemli değil 2.el 50 tl kasa bile işinizi görür. Geri kalana 2.el Rx 460 veya GTX 750 Ti alırsanız tadından yenmez Fiyat:3000-3250 arası tutar elimden geldiğince yardımcı olmaya çalıştım iyi günler(not;ilerde 8gb RAM daha ekle performans uçar)

BXQ1UL49 kodlu Özel Toplama Bilgisayar hiçkimseye Oloy marka RAM önermem ama bütçe biraz kısıtlı 2.olarak PC toplama sihirbazı yerine tek tek toplayın 2100 tl kadar toplarsın(indirim kovalayarak)kasa önemli değil 2.el 50 tl kasa bile işinizi görür. Geri kalana 2.el Rx 460 veya GTX 750 Ti alırsanız tadından yenmez Fiyat:3000-3250 arası tutar elimden geldiğince yardımcı olmaya çalıştım iyi günler

RAM, anakart, işlemci çok kötü. PSU yok. Kasa yok. Depolama az.

RAM, anakart, işlemci çok kötü. PSU yok. Kasa yok. Depolama az.
Hepsi var a320 o.c yapılmayacaksa alınır kasa 2.iş görür işlemciden çok ekran kartı önemli psu +80 650w RAM için dediğim gibi pek iyi değil bütçe artarsa daha iyisi alınır yani ekran kartın önem verdim daha çok

Geri
Yukarı