alpcelebi1

Hectopat
Daha fazla  
Bildiğiniz üzere artık düşük sistemlerde istediğimiz oyunları çalıştırmamız mümkün değil, ben de sistemimi yenilemeye karar verdim. Eski sistemimde AMD Radeon HD 6570 vardı ve kartımın fanını bozdum ayrıca HDD'm de sıkıntı çıkarmaya başladı ve RPM hızı da düşük. İşlemcim ise AMD olduğu için 6 yıla nasıl dayandı hayret ediyorum. 3000 lira bütçe ile sistem toplamayı düşünüyorum. Monitöre gerek yok sadece kasa gerekli benim için, monitörüm iyi çok şükür. PUBG sistem olması da yararıma olur. F/P bi sistem yazarsanız sevinirim. Şimdidien teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Giriş Seviye Oyun – F/PRyzenKaby Lake
AnakartASUS Prime B350M-KMSI B250 Bazooka
İşlemciAMD Ryzen 3 1200Intel Pentium G4560
Ortak Bileşenler
BellekHyperX Fury Black 8GB 2666 MHz CL15
Ekran KartıMSI GTX 1050 Gaming X 2G
SSDSamsung 750 EVO 250GB
DepolamaSeagate 3.5″ 1TB Barracuda 7200 RPM
KasaCooler Master CMP351
Güç KaynağıKasaya dahil, 500W
Fiyat:2.900 TL2.950 TL
+ MonitörASUS 21.5” VP228H – 1ms, 60Hz
[TBODY] [/TBODY]
Böyle bir sistem işinizi görür ama ekran kartını farklı bir kartla değiştirecekseniz ekim ayını bekleyin. Fiyatlar çok yüksek.

vvvvv.png

Ekran Kartı Fiyatları şuan yüksek olduğundan uygun olan 4g model bu olduğundan bunu koydum.

@PcExpert ryzen5 1400 den tavsiye etmek varken ryzen 3 1200 seçmeniz ve pubg oynadınmı bilmiyorum arkadaş pubg için sistem demiş pubg oynarken yediği ram 10gb kadar çıkabilirken sen 8gb ram seçmişsin.

@Ömer Yuvacı Arkadaşın bütçesini aştığı için düşük mhz seçmek zorunda kaldım birazcık bütçesini aşabilirse oda yapılır.

@PcExpert ryzen5 1400 den tavsiye etmek varken ryzen 3 1200 seçmeniz ve pubg oynadınmı bilmiyorum arkadaş pubg için sistem demiş pubg oynarken yediği ram 10gb kadar çıkabilirken sen 8gb ram seçmişsin.

@Ömer Yuvacı Arkadaşın bütçesini aştığı için düşük mhz seçmek zorunda kaldım birazcık bütçesini aşabilirse oda yapılır.
3000 MHZ RAM ile diğerinin arasında devasa bir fark yok. Biraz daha biriktirip 3000 MHZ RAM almak daha sağlıklı olur arkadaş için. Çünkü Ryzen sistemlerde RAM MHZ'i performansı etkiliyor.

Geri
Yukarı