3000 TL Sistem önerisi

Yahu hala neden GTX780'de ısrarcısın? Bu kadar adamın "R9 290, GTX780'den iyidir." diye attığı mesajları umursamıyor musun? Ayrıca, @taylanxtavsan'ın önerdiği 2.sistemi almalısın.

Not: "Eğer Zalman Z3 Plus kasayı bulamazsan, Zalman Z5 al. Sakın ola Zalman Z11'e yönelme, ekran kartı sığmaz."

Tabi ki de 4690 daha iyi. :)

Peki 4690 daha iyi ise 4670 niye daha pahalı ?

Pahalı dediysem 2 TL fark var :D

İ7 4770'i bırakıp 4690 alabilirim İ7 4770 ile İ5 4690 arasında fazla bir fark yoksa 4690 alabilirim. Yani ne kadar performans kaybı yaşarım 4770 yerine 4690 alırsam.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Silinen üye, hiçbir performans kaybı yaşamazsın fakat o alacakların overclock edilemeyecek işlemciler. Sana ısrarla ve ısrarla hala diyorum ki, @taylanxtavsan'ın önerdiği 2.sistemi al ve bitir.

@Silinen üye Arkadaşım Her şey için teşekkürler ama ben bu sistemi alacağım ama yine de teşekkürler.

Peki SSD'yi çıkarıp soğutucu mu alsam yoksa SSD'yi mi alayım ?

asdf.png

1- i5-4670K ve Z97 Gaming 3 seç, bunu ısrarla dile getirmeye devam edeceğim.

2- Seçtiğin monitör VGA çıkışlı ve hiçbir işine yaramaz. AOC 21.5" E2262Vw seç. (DVI-D çıkışlı)

3- GTX780 alma. R9 290 Tri-X O.C al. GTX780'den daha performanslı ve daha ucuz.

4- Seçtiğin kasa hiç sağlam bir kasa değil, Technopat ekibi incelemişti ve olumsuz yorumlar yapmıştı.

Bu söylediğim video:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu da o kasa yerine alman gerekenler:

Kasa: Zalman Z5 Midt Atx Pencereli Siyah Kasa - Vatan Bilgisayar (Vatan'da USB 2.0 gösteriyor fakat USB 3.0'da mevcut.)

Güç kaynağı: Corsair Vs Serisi 650W Güç Kaynağı - Vatan Bilgisayar (12V kanalından 600W ve 50A veriyor.)

Bana güvenmelisin, yoksa daha düşük performans veren bir sistem kullanacaksın. Paranın çöpe gitmesini istemem.

1- i5-4670K ve Z97 Gaming 3 seç, bunu ısrarla dile getirmeye devam edeceğim.

2- Seçtiğin monitör VGA çıkışlı ve hiçbir işine yaramaz. AOC 21.5" E2262Vw seç. (DVI-D çıkışlı)

3- GTX780 alma. R9 290 Tri-X O.C al. GTX780'den daha performanslı ve daha ucuz.

4- Seçtiğin kasa hiç sağlam bir kasa değil, Technopat ekibi incelemişti ve olumsuz yorumlar yapmıştı.

Bu söylediğim video:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu da o kasa yerine alman gerekenler:

Kasa: Zalman Z5 Midt Atx Pencereli Siyah Kasa - Vatan Bilgisayar (Vatan'da USB 2.0 gösteriyor fakat USB 3.0'da mevcut.)

Güç kaynağı: Corsair Vs Serisi 650W Güç Kaynağı - Vatan Bilgisayar (12V kanalından 600W ve 50A veriyor.)

Bana güvenmelisin, yoksa daha düşük performans veren bir sistem kullanacaksın. Paranın çöpe gitmesini istemem.

Dediğin sistemi hemen hemen aynısını topladım Ana kart değişik oldu çünkü sen herhalde ileriye dönük bir Ana kart söyledin ben ilerde sistemi yenilemem o yüzden Ana kart değiştirdim. Bana yeterli değiştirdiğim Ana kart.

Birde kasayı değiştirdim bu daha hoş o yüzden.

Monitör de değişti bu daha hoş

Bir de bir şey sormak istiyorum Monitör VGA olsa ne olur ne fark eder ne kaybederim yani ?

İşlemci K olduğu için ısınacaktır iyi bir soğutucu önerir misin.

Teşekkürler.
qwe.png
qwe.png
qwe.png

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı