3000 TL sistem toplama

HyperWise

Femtopat
Öncelikle selamlar. 3000 TL civarlarında bir bilgisayar toplamayı düşünüyorum. Bilgisayarı oyun için kullanacağım. Bütçe 3000 TL ve dolar 7, 94 iken çok bir beklentim yok.
Oyunların grafik konusunda da pek bir beklentim yok. Orta ayarlarda oynasam bile benim için yeter. Şu an aklımda olan sistem:
Ekran kartı: Sapphire Radeon RX 550 2 GB 64 Bit 640 TL.
İşlemci: Ryzen 3 1200 AF 3.1 GHz (Turbo 3.4 GHz) 978 TL.
Anakart: Gigabyte GA-A320M-S2H AMD A320 320 MHz 469 TL.
SSD: James Donkey 120 GB (içine sadece Windows kuracağım onun dışında harddiskim var.)
RAM: Corsair Vengeance LPX 8 GB 3000MHz DDR4 309 TL (ilerleyen zamanlarda 8 daha ekleyebilirim.)
PSU hakkında kaç Watt gerektiğini bilmediğim için PSU tavsiye edersiniz çok memnun olurum.
Eğer 3000'TL civarlarında önerebileceğiniz sistem olursa ve önerirseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler :)

Seçtiğiniz sistem kötü. Kesinlikle almayın. APU sistem toplayın ya da bütçenizi arttırıp 1650 Super+ Ryzen 3 3100 sistem toplayabilirsiniz. Onun için de en az 4000-4500 TL gibi bir fiyat çıkıyor.
Eğer bütçe arttıramam diyorsanız APU sistem toplayın.

Seçtiğiniz sistem kötü. Kesinlikle almayın. APU sistem toplayın ya da bütçenizi arttırıp 1650 Super+ Ryzen 3 3100 sistem toplayabilirsiniz. Onun için de en az 4000-4500 TL gibi bir fiyat çıkıyor.
Eğer bütçe arttıramam diyorsanız APU sistem toplayın.
Apu olarak bu sistem nasıldır?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Apu olarak bu sistem nasıldır?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Güzel. RAM'i ilk defa duyuyorum. Corsair Vengeance ile değiştirilirse güzel olur. Ama bu sistem dolar 7,48 iken toplanmış ancak şuan 8'e dayandı. Ne kadar farkeder bilmem.

Güzel. RAM'i ilk defa duyuyorum. Corsair Vengeance ile değiştirilirse güzel olur. Ama bu sistem dolar 7, 48 iken toplanmış ancak şu an 8'e dayandı. Ne kadar farkeder bilmem.

Kasayı Çıkardım vs SSD'yi 120 GB'a düşürdüm. Ortaya 2801 TL gibi bir fiyat çıktı. Uzay sistem olarak kullanmayı düşünüyorum ileride kasayı belki alırım. Fiyatı çok makul geldi bana eğer tavsiye ederseniz almayı düşünebilirim.

İşlemci: Ryzen 3 1200 AF 3.1 GHz (Turbo 3.4 GHz) 978 TL.
AMD Ryzen 3 3100 3.9GHz 18MB Cache AM4 Soket Wraith Soğutucu Fiyatı burada benzer fiyata daha iyi bir işlemci var.
Ekran kartı: Sapphire Radeon RX 550 2 GB 64 Bit 640 TL.
Burada ikinci ele yönelmek daha mantıklı olur.
SSD: James Donkey 120 GB
James Donkey yerine bunu almanız daha iyi olacaktır.
Maalesef güç kaynağı konusunda benim de fikrim yok.

Kasayı Çıkardım vs SSD'yi 120 GB'a düşürdüm. Ortaya 2801 TL gibi bir fiyat çıktı. Uzay sistem olarak kullanmayı düşünüyorum ileride kasayı belki alırım. Fiyatı çok makul geldi bana eğer tavsiye ederseniz almayı düşünebilirim.
Uzay montaj önermiyorum. Hava akışı olmadığı için işlemci çok ısınır ve ayrıca riskli çünkü statik elektrik riski var. Kasayı kesinlikle alın bence.

Uzay montaj önermiyorum. Hava akışı olmadığı için işlemci çok ısınır ve ayrıca riskli çünkü statik elektrik riski var. Kasayı kesinlikle alın bence.

Bütçeyi büyük ihtimal 3100'e zorlayabilirim. O zaman kasayı da alırsam ve dediğim gibi SSD'yi 120 GB'a düşürürsem alınabilir bir sistem olur mu? Elimde zaten 750 GB bir harddisk var ve ssdiye sadece Windows yüklemeyi düşünüyorum.

Geri
Yukarı