3000 TL sistem toplama

Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar. Ben bir oyun bilgisayarı toplamayı düşünüyorum tabi bu bilgisayarla başka bir sürü şeyde yapılacak ancak oyun için yeterli olması o yönü de kapatır yani.

Bu bilgisayar ile Counter-Strike Global Offensive oynayacağım ve aynı zamanda twitch üzerinden yayın yapmayı düşünüyorum. Bana böyle bir sistem için öneride bulunabilir misiniz ?

Şuan MSİ Ge70 2pc apache gaming laptopum var ve oyunda en düşük ayarlarda 150 FPS civarı alıyorum. Ancak yayın açtığım zaman 90 civarına iniyor. Ben yayınsız 200 230 300 civarlarında FPS alabilecek bir sistem toparlamak istiyorum ki yayını açtığımda en az 170 180 200 FPS versin. Tavsiyelerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler.

Bütçem yaklaşık 2500-3000 TL civarı aşağısı olur yukarısı olur yinede bu civarlara yakın tavsiyelerinizi bekliyorum.

Ekran Alıntısı.PNG

göz attım ama daha farklı fikirler arıyorum, ayrıca dediğim gibi hem yayın yapmama hemde oyunu çok iyi akıcı şekilde oynamama el verişli bir sistemin ne olduğu hakkında fikirlerinizi danışmak istedim

Daha uygun fiyatlı bir ekran kartı ile performans almam mümkün olamaz mı asus veya msi 'ın ekran kartları revaşta bu sıralar sistemlerde fiyatları 800-900 tl civari, ayırca msi 'ın gaming serisi anakartlarından kullanmayı düşünüyorum bir fark sağlar mı

Evga kaliteli bir markadır. Soğutmasını hiçbir marka geçemez.

Gaming anakartlar hiç bir fark sağlamaz. Hatta gereksizdir. Sadece görüntü bakımından hoş dururlar. Montaj yaptığın zaman zaten kasanın içinde kalacak. Siz görmeyeceksiniz.

CS.GO için daha düşük ekran kartları alınabilir. Ama ben sizin bütçenize göre en uygun sistemi topladım. Bana güvenebilirsiniz.

İyi forumlar...

Yanlış bilgilendirmede bulunmayalım @Silinen üye Gigabyte veya Galaxy nin modelleri dünya üzerinde en iyi hava soğutma sağlayan markalar heleki Gtx970 konu ise bu arada topladığın sistem güzel ancak Msı H97 Pc Mate sıkıntılı bir anakart alernatif olarak Asus H97M-E veya daha kısarsak Asus H81M-Plus tercih edilebilir ve de siz CS:GO veya Lol gibi oyublar oynayacaksanız Gtx750ti bile bu işin altından kalkar ha onu alın demiyorum ama sadece bu işler için bu kadar teferruâta girmeye gerek olmayabilir sizin için çünkü Gtx970 her oyunu Full Hd de Ultrada +60 fps almaktadır zaten bunun üstünde aldığınız fps leri algılayamadığınız için yok 80 yok 300 buna takılmayın.

Yanlış bilgilendirmede bulunmayalım @Silinen üye Gigabyte veya Galaxy nin modelleri dünya üzerinde en iyi hava soğutma sağlayan markalar heleki Gtx970 konu ise bu arada topladığın sistem güzel ancak Msı H97 Pc Mate sıkıntılı bir anakart alernatif olarak Asus H97M-E veya daha kısarsak Asus H81M-Plus tercih edilebilir ve de siz CS:GO veya Lol gibi oyublar oynayacaksanız Gtx750ti bile bu işin altından kalkar ha onu alın demiyorum ama sadece bu işler için bu kadar teferruâta girmeye gerek olmayabilir sizin için çünkü Gtx970 her oyunu Full Hd de Ultrada +60 fps almaktadır zaten bunun üstünde aldığınız fps leri algılayamadığınız için yok 80 yok 300 buna takılmayın.
Cs:Go da fps çok önemli ve algılanabilir bir şey. 60 fps ile oyun oynamak mümkün değil. 120 130 fps altında oyun oynamak zor ve akıcı değil üstelik ben yayın yapmayı düşünüyorum o yüzden fps dahada bir düşüşe uğruyor. Bana sizin tavsiye edebilceginiz bir sistem varsa sizinde tavsiyenizi dikkate alabilirim. Ekran kartı ve işlemci önemli faktör. Bende anakart olarak zaten ya MSI gaming serisi yada asus bir anakart düşünüyorum. Ancak dediğim gibi FPS benim için neredeyse en önemli şey

Arkadaşım senin Pc nde belki drop yaşıyor olabilirsin ama mobitörünün Hz i yüksekse eyvallah yani 144 Hz bir monitörün varsa algılayabilme şansın çok zor bir işde olsa vardır ama sen 60 Hz bir monitör kullanıyorsan bir şey değişmez ama şöyle bir olay var CS:GO da Fps düşebiliyor sen 70 - 80 Fps ile oynarken birden bi sahne gelip 50 ye filan düşmesini istemessin bu önemlidir.
Son söyleyeceğim siz nasıl bir sistem istersiniz şimdi;
Dengeli bir biçimde Gtx960 lı bir sistem mi ?
Çoğu şeyden az bir miktar kısıp yani SSD olmaz,kasa z3 plus olur en aşşağı anakart H81M-Plus olur yani çoğu şeyi kısarak Gtx970 li sistem toplanabilir zorlasak terciğiniz nedir ona göre sistem toplayacam size.

Arkadaşım senin Pc nde belki drop yaşıyor olabilirsin ama mobitörünün Hz i yüksekse eyvallah yani 144 Hz bir monitörün varsa algılayabilme şansın çok zor bir işde olsa vardır ama sen 60 Hz bir monitör kullanıyorsan bir şey değişmez ama şöyle bir olay var CS:GO da Fps düşebiliyor sen 70 - 80 Fps ile oynarken birden bi sahne gelip 50 ye filan düşmesini istemessin bu önemlidir.
Son söyleyeceğim siz nasıl bir sistem istersiniz şimdi;
Dengeli bir biçimde Gtx960 lı bir sistem mi ?
Çoğu şeyden az bir miktar kısıp yani SSD olmaz,kasa z3 plus olur en aşşağı anakart H81M-Plus olur yani çoğu şeyi kısarak Gtx970 li sistem toplanabilir zorlasak terciğiniz nedir ona göre sistem toplayacam size.
Yani 3000 tl civari bir şey düşünüyorum dediğim gibi. MSİ Z97 Gaming 5 ana kartı üzerine bir sistem düşünüyorum msi ın gaming anlamında killer internet cözümünü vs beğeniyorum o yüzden msi ana kart düşündüm ancak Asus anakartlarda iyi. 3000 TL sistem toplama tavsiyesi var techopat ana sayfada ona da baktım ana kart ve ekran kartı asus, o sistemide düşünüyorum aslında ama bir yandanda dediğim gibi MSI anakart ve ekran kartlarına baktım. 3000 tl civarında bir sistem yeterlidir kasadan vs kısabiliriz. Zaten maliyeti en yüksek 3 şeyimiz anakart ekran kartı işlemci gerisi ufak maliyetler yani ufak tefek maliyetleri daha sonradan ekleyebiliriz de ana parçaların uyumu önemli olan. İşlemci anakart ve ekran kartını seçtikten sonra duruma maliyete göre zamanına göre SSD ekleyebiliriz o kısım zaten yapılabilcek bir şey. GTX 970 li olarak ve CS:GO ayrıyettende twitch streaming olayında işlemci önemini de göz ardı etmeyelim

Ayrıca MSI ın yeni çıkardığı gaming ana kartlar hakkında bilgisi olan varsa tavsiye alabilirim. ince eleyip sık dokuyorum çünkü CS:GO da alacağım fps ve yapacağım yayın benim için önemli profesyonel olarak bir şeyler düşünüyorum oyunu da öyle oynuyorum yardımcı olabilirseniz bana çok minettar kalırım.

@Recep Baltaş cs:go oynayıp aynı zamanda yayın yapacağım ekran kartı olarak GTX 970 ve anakart olarak msi gaming serisi ana kart düşünüyorum yardımcı olabilir misiniz ? Yayın yaparken CS:Go da alacağım FPS benim için çok aşırı önemli.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı