3000 TL Sistem Toplama

Sistem önerisinden çok vatan bilgisayara dikkat etmen gerektiği ile alakalı uyarıda bulunmak istiyorum.
Aralık 27'de topladığım bilgisayarın ramlarini 4 defa iadeye götürdüm. Her defasın'da biraz daha yokuşa sürmeye çalışıyorlardı. Ürünler düzgün olduğunu , diğer donanım parçalarındaki bir problemden dolayı, overclock problemi yaşadığımı ifade ettiler. Donanım konusunda bilgim var bilgi teknisyeniyim diyerek, her defasın'da yeni ram modüllerini almaya başardım. Dördüncü sefer artık insafa gelip bana overclock'da problem çıkartmayacak ram modüllerini verdiler. Çok ağrılı ve sıkıntılı bir alışveriş yaşadım, sonuca gelirsek. Vatan bilgisayardan başka biryerden alma şansın yoksa, aldığın ürünleri overclock yapacaksan lütfen ürünlerin testini vatan bilgisayarın içerisinde yap. Kısaca sana orada windows yükleyip, overclock yapıp, aktif bir oyunda bilgisayarın çalıştığını göstersinler...

Öncelikle RX 580 4GB modeli piyasa 1100TL civarı bulunabiliyor. Ha bulamazsan bile 4GB RX 570 bile GTX 1060 3GB olan modeli ile yarışıyor. Günümüzde çıkan oyunların çoğu DX12 destekli çıkıyor ki RX 580 DX12'de GTX 1060'dan daha iyi bir performans sergiliyor. O kadar video kaydetme programı bulunurken sırf ShadowPlay için GTX alınırmı bilmem. Ama benim kararım her zaman RX 580'den yana.
Teşekkür ederim ama zaten vatan'da amd bulunmuyor, şuan.

Daha öncede dediğim gibi biraz daha para ver gtx1060 al ben amd kullanıcısıyım amd'de bazen sıkıntı yaşayabilirsin ben nvidia da kullandım bir sıkıntım olmamıştı.Ama yinede amd de düşünebilirsin.

Hocam birde bunu inceleyin Intel Kaby Lake Core i3 7100 3.9GHz 3MB Cache LGA1151 Fiyatı
kaby lake yani intelin son teknolojisi :D bir göz at bakalım.
Hocam teşekkür ederim fakat ya vatandan toplayacağım ya da sayfa 2'deki teknobiyotikde ki sistemi alacağım. Sizce hangisine yönelmeliyim?

İyi kötü hepinizin yorumunu bekliyorum. Linkini attığım ürün sayfa 2'de.

Sistem önerisinden çok vatan bilgisayara dikkat etmen gerektiği ile alakalı uyarıda bulunmak istiyorum.
Aralık 27'de topladığım bilgisayarın ramlarini 4 defa iadeye götürdüm. Her defasın'da biraz daha yokuşa sürmeye çalışıyorlardı. Ürünler düzgün olduğunu , diğer donanım parçalarındaki bir problemden dolayı, overclock problemi yaşadığımı ifade ettiler. Donanım konusunda bilgim var bilgi teknisyeniyim diyerek, her defasın'da yeni ram modüllerini almaya başardım. Dördüncü sefer artık insafa gelip bana overclock'da problem çıkartmayacak ram modüllerini verdiler. Çok ağrılı ve sıkıntılı bir alışveriş yaşadım, sonuca gelirsek. Vatan bilgisayardan başka biryerden alma şansın yoksa, aldığın ürünleri overclock yapacaksan lütfen ürünlerin testini vatan bilgisayarın içerisinde yap. Kısaca sana orada windows yükleyip, overclock yapıp, aktif bir oyunda bilgisayarın çalıştığını göstersinler...
Hocam uyarılarınız için teşekkür ederim. Zaten test etme imkanım olduğu için vatandan almak istiyorum. Fikrim değişirse sayfa 2'de paylaştığım sistemi alacağım. Siz de bir göz atabilir misiniz?

Eğer anakart da h serisine kadar duserseniz başkalarının problemleri cozulurken sizin baya beklemeniz gerekecek h110m pro-vd yerine b150m bazooka veyahut asrock b150m seçebilirsiniz b250m fazladan 100 tl olacaktır b150m iyidir. iyi forumlar

7100 almak gibi bir hata yapmayın. Eğer 5-6 ay içinde değiştirecekseniz işlemciyi bırakın 250TL cebinizde kalsın. Eğer ben az 1-2 yıl işlemci değiştirmem diyorsanız o zaman 7100 alabilirsiniz. Anakartı B250M ve ekran kartını 6GB yapın yeter.

7100 almak gibi bir hata yapmayın. Eğer 5-6 ay içinde değiştirecekseniz işlemciyi bırakın 250TL cebinizde kalsın. Eğer ben az 1-2 yıl işlemci değiştirmem diyorsanız o zaman 7100 alabilirsiniz. Anakartı B250M ve ekran kartını 6GB yapın yeter.
Bileşenler konusunda sadece anakarttan anlamıyorum, b250m de ısrarcı olmanızın sebeni nedir ona göre yükseltme yapmak istiyorum.

Bu arada 6gb'ye bütçem yetmiyor, mecburen 3gb alıyorum.

Herşey için teşekkür ederim hocam. İnceleme konumda size yer vereceğim. 3.4 güne alıcam inşallah sistemi.

@Ceyhun Tuğran @FernandoTorres bu ikili hakkında ne düşünüyorsunuz? Ben zaten bu monitörü almayı planlıyordum ve fiyatı çok uygun görünüyor. Sizce teknobiyotikten bunu almalı mıyım?
Ekran kartı modeli zotac, ram 2400mhz. Hdd wd blue 1tb 7200rpm.
Zotac markasına bulaşma, diğer markalarda 1200 TL olan bir cihaz neden Zotac'ta 1000 TL bunu düşünmek lazım.Nelerden kısıyorlar da bukadar ucuz oluyor. Güç kaynağı ne marka? Anakart'ın modeli ne? Ramların markası ne? Bunlar önemli. Teknobiyotik değil, İtopya mağazasını öneririm. Hazır toplanmış sistemleri 300-400TL aşağıya alırsın.
https://www.itopya.com/Kronos-MT106...-3GB-8GB-DDR4-RAM-1TB-Disk-Gaming-Bilgisayar/ Öneririm, çok güzel bir sistem.

Zotac markasına bulaşma, diğer markalarda 1200 TL olan bir cihaz neden Zotac'ta 1000 TL bunu düşünmek lazım.Nelerden kısıyorlar da bukadar ucuz oluyor. Güç kaynağı ne marka? Anakart'ın modeli ne? Ramların markası ne? Bunlar önemli. Teknobiyotik değil, İtopya mağazasını öneririm. Hazır toplanmış sistemleri 300-400TL aşağıya alırsın.
https://www.itopya.com/Kronos-MT106...-3GB-8GB-DDR4-RAM-1TB-Disk-Gaming-Bilgisayar/ Öneririm, çok güzel bir sistem.
En iyisi vatandan gidip elden almak. Asus 1060 3gb ve i3 7100 de karar kıldım. Cuma akşamı alıyorum hayırlısıyla.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı