3000 TL Sistem Toplama

Lafın gelişi hocam zaten en ucuz Galax yada İNNO3D'dir. Bunlarda kendini kanıtlamış markalar.
Hocam son hali bu şekilde. Bu işlemci bu kartı çoğu mp oyunda darboğaza sokucak, buna şüphem yok. Darboğaz sistemime zarar verir mi, merak ettiğim bu.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    60 KB · Görüntüleme: 105
G4560 alıp ekran kartını 6GB yapmak daha mantıklı.

Ekran kartını en ucuz model alın marka önemli değil.
İstersen, soğutması olmayan bir 1060 alabilir değil mi?????? Biraz okuyalım, forumda birçok kişinin ekran kartı markaları yüzünden neler çektiklerini gördük, muhattap bulamayan insanlar var. Katılma tarihimin yakın olduğuna bakma 2. hesabım ;)

Hocam son hali bu şekilde. Bu işlemci bu kartı çoğu mp oyunda darboğaza sokucak, buna şüphem yok. Darboğaz sistemime zarar verir mi, merak ettiğim bu.
Sistemler gelişti, işlemci ekran kartına yetişemeyince kendini infaz etmeyecektir. Kendini koruyabileceği düzeyde işlevini sürdürür, yabancı bir forumda okumuştum yakın tarihte.

İstersen, soğutması olmayan bir 1060 alabilir değil mi?????? Biraz okuyalım, forumda birçok kişinin ekran kartı markaları yüzünden neler çektiklerini gördük, muhattap bulamayan insanlar var. Katılma tarihimin yakın olduğuna bakma 2. hesabım ;)

Sistemler gelişti, işlemci ekran kartına yetişemeyince kendini infaz etmeyecektir. Kendini koruyabileceği düzeyde işlevini sürdürür, yabancı bir forumda okumuştum yakın tarihte.
Hocam tartışmayalım, herkes kendince önerisini versin ben hepinizin tavsiyesini dinleyerek bir orta yol bulmaya çalışıyorum. Merak ettiğim bir soru daha var, bu işlemci bana günlük kullanımda donma, yavaşlama vs. gibi sorunlar yaşatır mı? Bundan önce gtx860m ve i7 4720mq ikilisini kullandım. Farkı büyük olur mu? Yoruyorum sizi kusura bakmayın fakat ilk kez masaüstü sistem kullanacağım, endişelerim var.

Hocam buyrun bana ucuz ama kalitesiz bir GTX1060 linki atın. Hatamı kabul ediyim.
Ürünler - Nanokatalog Teknoloji Alışveriş Sitesi .
150TL cebinizde kalabilir.
Birçok marka ve ekran kartı var sayılabilecek. Soğutma ve ses başlıca problemler. Forumda araştır oku, birçok arkadaşım yaşadı aynı problemleri ve pişmanlar. Ekran kartı alırken başlıca etmen elbette grafik işlemcidir, ama sadece buna yönelik alış-veriş yaparsanız, başkası karlı çıkar 200TL için saçma, garantisi bile tam olmayan, ülkede teknik servisi bulunmayan bir kart alırsınız.

Kardeşim darboğazın sistemine fiziksel olarak bir zararı yoktur ama sen o işlemci ile bu ekran kartını kullanırsan gtx1060 yerine gtx1050ti performansı alırsın.Birde sakın ekran kartında ucuza kaçma hepsi ne kadar gtx1060 gibi gözüksede markadan markaya bazı farklar vardır örneğin A markasının mhz'si yüksek olur yada B markasının gpu clock hızları farklıdır sana tavsiyem parana kıy msi'nin gtx1060'ını al.

Hocam tartışmayalım, herkes kendince önerisini versin ben hepinizin tavsiyesini dinleyerek bir orta yol bulmaya çalışıyorum. Merak ettiğim bir soru daha var, bu işlemci bana günlük kullanımda donma, yavaşlama vs. gibi sorunlar yaşatır mı? Bundan önce gtx860m ve i7 4720mq ikilisini kullandım. Farkı büyük olur mu? Yoruyorum sizi kusura bakmayın fakat ilk kez masaüstü sistem kullanacağım, endişelerim var.
İşlemci bir bilgisayarın en önemli parçalarından biridir eğer sadece oyun oynayacaksanız sizin için i3 7100 yeterlidir..İşin aslına bakarsanız i3'te 2 gerçek 2 sanal çekirdek vardır yani bilgisayar 4 çekirdek gibi algılar.Siz render işleri ile bilgisayarı yormayacaksanız i3 7100 yeterlidir.Alırken kaby lake yani 7. nesil alırsanız biraz daha performansdaki farkı hissedersiniz sizin için i5 hem pahalı hemde gereksiz kaçar eğer dediğim gibi bilgisayarı çok ağır yük altında bırakmayacaksanız i3 gayet yeterlidir.

Not :fark ettimde çok fazla "yeterlidir" kullanmışım sonradan düzenleme yapınca olan oldu :D

Arkadaşlar hepinize yorumlarınız, yardımlarınız ve değerli vaktinizi ayırdığınız için teşekkür ederim. Artık sisteme son halini veriyorum, yarın akşam sistemi almış, foruma girmiş olacağım.

Son hali resimdeki gibidir, biraz daha uzun ömürlü olması açısından g4560 yerine i3 7100'ü tercih ettim. Ets2 ve lolde video çektiğim için de ufak tefek renderler yapacağım. Ekran kartını maalesef 6gb alamıyorum, zaten ahım şahım bir oyun da oynamıyorum. DX11 için bu kart yeterli diye düşünüyorum.

Son bir öneriniz, yapma pişman olursun dediğiniz bir nokta var mı? Konu bu geceye kadar açık yarın satın almış olacağım.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20170604-070857.png
    Screenshot_20170604-070857.png
    93 KB · Görüntüleme: 87
Arkadaşlar hepinize yorumlarınız, yardımlarınız ve değerli vaktinizi ayırdığınız için teşekkür ederim. Artık sisteme son halini veriyorum, yarın akşam sistemi almış, foruma girmiş olacağım.

Son hali resimdeki gibidir, biraz daha uzun ömürlü olması açısından g4560 yerine i3 7100'ü tercih ettim. Ets2 ve lolde video çektiğim için de ufak tefek renderler yapacağım. Ekran kartını maalesef 6gb alamıyorum, zaten ahım şahım bir oyun da oynamıyorum. DX11 için bu kart yeterli diye düşünüyorum.

Son bir öneriniz, yapma pişman olursun dediğiniz bir nokta var mı? Konu bu geceye kadar açık yarın satın almış olacağım.
Hocam satın aldığınız zaman bizi bilgilendirirseniz sevinirim.İlk iş olarak msi'in afterburner programını indirin ve oyunlarda cpu ve gpu kullanım yüzdelerini inceleyin.Eğer işlemci %100 kullanılıpda ekran kartı %95'in altına inerse bize hemen söyleyin.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı