3000 TL sistem toplama

yardımın için teşekkür ederim normalde 5 bin tl bütcem var fakat 2bin tl monitör ve ekipmanlara gidiyor
Senin düşüncen senin isteklerin saygı duyarım. Ancak bence ilk önce sistemin iyi olursa sonrasında diğer ekipmanları daha kolay tamamlarsın. Ayrıca r3 1200 var bende ve pubg de sıkıntı yaratıyor. r5 1600 ün altına inmeni önermem. Kendin toplayarak hazır sistemlerden daha kaliteli parçalara sahip olabilirsin ayrıca.

pc toplama adına hiçbir bilgim yok o yüzden buraya konu açtım 3000 3200 tllik bütçem var sadece cs go pubg oynayacağım zaten cs go düşük ayarlarda oynayacagım ve twitch den yayın yapmayı düşünüyorum cs go yayını

pc toplama adına hiçbir bilgim yok o yüzden buraya konu açtım 3000 3200 tllik bütçem var sadece cs go pubg oynayacağım zaten cs go düşük ayarlarda oynayacagım ve twitch den yayın yapmayı düşünüyorum cs go yayını
Bende çok usta değilim zaten ama r3 serisi ile oyun oynamayı geçtim, yayın yapman çok mümkün gelmiyor bana.

Intel sistem topladım 3200TL. Hepsini itopya'dan seçtim. Farklı yerlerden alındığında fiyat düşecektir.

Dosya Ekleri

• pc 3k.PNG
    pc 3k.PNG
    31,2 KB · Görüntüleme: 29
Intel sistem topladım 3200TL. Hepsini itopya'dan seçtim. Farklı yerlerden alındığında fiyat düşecektir.
Ryzen 3 1200 ASUS 1050Tİ OC 4 GB Kenar yumuşatma ultra diğer ayarlar very low binaların yoğun olduğu ortamlarda 50 FPS’ye düşüyor genelde 60 70 FPS ormanlık, boş ortamlarda 80 90 FPS oluyor.
Yani memnunum, eğer imkanın varsa 1060 almanı tavsiye ederim. Ben ileride almayı düşünüyorum. Sistemimden memnunum takılmadan oynuyorum fakat, scop açıp kaparken 30 FPS’ye düşüyor arabadayken 40-45 FPS oluyor bunlarıda bilmende fayda var. Sistemimden memnunun donmadan akıcı bir şekilde oynuyorum CSGO Max ayarlarda 200-300 arasıra 150 falan oluyor. PUBG’de çatışma sırasında falan hiçbir donma, takılma yok dediğim gibi sadece scopta sorun var oda ileriki güncellemerde düzeltilir.
Daha önce de aynı konu konuşulmuş bende aynı olayı hemen hemen aynı fps leri yaşadım ve o fps düşüşleri benim oyun zevkimi bozdu. İşlemcini yükseltmeni öneririm.

Yayın yapmayı düşünüyorsan işlemcin en az Ryzen 5 1600/2600 olmalı. Belleklerin de en az 16GB (2X8BG) olmalı ve Ryzen için 3000MHZ bellek seçimi önemli. CS:GO düşük ayarlarda oynayacaksan GTX 1050Ti işini görecektir. Buraya kadar yaklaşık 3000 TL harcanmış oldu. Geriye Anakart, HDD, Kasa ve PSU için ilave 1000 TL ayrılması gerekiyor.​

Yayın yapmayı düşünüyorsan işlemcin en az Ryzen 5 1600/2600 olmalı. Belleklerin de en az 16GB (2X8BG) olmalı ve Ryzen için 3000MHZ bellek seçimi önemli. CS:GO düşük ayarlarda oynayacaksan GTX 1050Ti işini görecektir. Buraya kadar yaklaşık 3000 TL harcanmış oldu. Geriye Anakart, HDD, Kasa ve PSU için ilave 1000 TL ayrılması gerekiyor.​

Pubg de 1050 ti düşük kalıyor gibi hissettiriyor bana. o yüzden gtx 1060 şart bence. cs go için haklısın.

Alınabiliyorsa GTX 1060 alınması daha iyi olacaktır. Tavsiyem Mönitör için şimdilik daha uygun seçeneklere yönelmesi 75HZ ve 1MS özellikli modeller.​

Piyasa araştırması yapmanızı öneririm.
Ryzen 5 1600 İşlemci
MSI B350 GAMING PLUS AMD Çipset Soket AM4 DDR4 3200MHz(OC) VGA DVI HDMI Anakart
CORSAIR 16GB (2x8GB) Vengeance Kırmızı DDR4 3000MHz CL15 Dual Kit Ram
WD 3.5" 1TB Caviar Blue Sata 3.0 7200Rpm 64MB Harddisk
Aerocool Aero500 600W 80+ Bronze Pencereli Siyah ATX Kasa
Ekran Kartı olarak @JiJi nin önerdiği model için stok durumu, gönderim süresi sorularak alınabilir.
Veya GTX 1050Ti çift fanlı modelleri tercih edilebilir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı