3000 TL'ye 240mm sıvı soğutma tavsiyesi

recepklc

Kilopat
Daha fazla  
İyi sosyaller,

240mm sıvı soğutma almayı planlıyorum.
Bütçem 3000 TL çok zorlasam 3500 TL.
İşlemcim: Ryzen 5 5600X.
Önceliğim sessiz ve iyi soğutan bir soğutucu.

Gördüğüm kadarıyla, Corsair ve DeepCool markalarının oldukça popüler. Bu markaların daha önce sıvı soğutmasını kullanmadım.
Cooler Master Masterliquid kullanmıştım o da V2 değil ilk çıkanı. Fanlarının sesi beni rahatsız ettiği için harici fan takmıştım.

Bu markalardan ve modelden önerdiğiniz hangisi olur?

O işlemciye sıvı soğutma overkill. İlla istiyorsanız overclock yapıp kullanın.

bulunduğum ortamda 2 bilgisayar daha var ortam sıcaklığı bir tık yüksek bunu belirtmedim. doğal olarak işlemci oyunda fazla ısınıyor o sebeple, normal kullanım olarak düşünmeyin pc'yi hiç kapatmıyorum.( x oyunda farm yapıyorum)

birde arkadaşlar işlemciyi çok aşağıladınız sanki o işlemciye fazla yeterde artar bile falan düşük, kötü bir işlemci mi acaba ? 😀 morelim bozuldu valla 😄

bulunduğum ortamda 2 bilgisayar daha var ortam sıcaklığı bir tık yüksek bunu belirtmedim. doğal olarak işlemci oyunda fazla ısınıyor o sebeple, normal kullanım olarak düşünmeyin pc'yi hiç kapatmıyorum.( x oyunda farm yapıyorum)

birde arkadaşlar işlemciyi çok aşağıladınız sanki o işlemciye fazla yeterde artar bile falan düşük, kötü bir işlemci mi acaba ? 😀 morelim bozuldu valla 😄
LS520 al o zaman. İşlemciyi kötülemedik. O kadar ısınan bir işlemci değil sadece.

Aşağılamadık, işlemci çok güçlü. Sadece sıvı soğutmayla soğutmak gereksiz. Hava tipiyle çok rahat soğutuluyor. Sıvı soğutma düşünürseniz overclock yapıp kullanmak gerekiyor diye düşünüyorum.

Bulunduğum ortamda 2 bilgisayar daha var ortam sıcaklığı bir tık yüksek bunu belirtmedim. Doğal olarak işlemci oyunda fazla ısınıyor o sebeple, normal kullanım olarak düşünmeyin PC'yi hiç kapatmıyorum.( X oyunda farm yapıyorum)

Bir de arkadaşlar işlemciyi çok aşağıladınız sanki o işlemciye fazla yeterde artar bile falan düşük, kötü bir işlemci mi acaba? 😀 moralim bozuldu vallahi 😄

İşlemci kötü değil ama sıvı soğutucu gereksiz o işlemci için.

Geri
Yukarı