Binaya kadar fiber kablo çekildikten sonra fiber bağlantısı ne zaman verilir?

Allah'tan 16 Mbps'den 75'e yükselttim salyangoz hızında internete girmiyorum.

Ona da şükür. 8mbps ile geçirdiğim günleri hatırlıyorum da 3-4 gün Rainbow Six Siege indirmiştim (saniyede 800 kbps). Gece 2-6 arası kotadan yemiyordu. Her gece indirmeye bırakıyordum. Gıdım gıdım ilerliyordu. Bide indirme sırasında uygulamaya gelen güncelleme sayesinde o saate kadar inen kısım silinmişti baştan başlamıştım. AHHH.

Arkadaşlar selam güncelleme yapayım dedim, bugün güzel bir haberle karşılıyorum sizleri. Bu sabah binamıza OFDK kutusu takılmış durumda. Dışarıdan gelen Turuncu kabloyu kutuya takmışlar, dairelerden gelen kablolar dışarıda duruyor. Herhalde kullanan olursa kutu içerisine alınacak kablo.

Ona da şükür. 8mbps ile geçirdiğim günleri hatırlıyorum da 3-4 gün Rainbow Six Siege indirmiştim (saniyede 800 kbps). Gece 2-6 arası kotadan yemiyordu. Her gece indirmeye bırakıyordum. Gıdım gıdım ilerliyordu. Bide indirme sırasında uygulamaya gelen güncelleme sayesinde o saate kadar inen kısım silinmişti baştan başlamıştım. AHHH.

Arkadaşlar selam güncelleme yapayım dedim, bugün güzel bir haberle karşılıyorum sizleri. Bu sabah binamıza OFDK kutusu takılmış durumda. Dışarıdan gelen Turuncu kabloyu kutuya takmışlar, dairelerden gelen kablolar dışarıda duruyor. Herhalde kullanan olursa kutu içerisine alınacak kablo.

Ayrıca altyapı sorgusu yaptığımda da adresinde altyapı görünmüyor. Herhalde arka planda geçiş işlemleri felan yapılıyor.

Dosya Ekleri

• IMG_5867.jpeg
    IMG_5867.jpeg
    91,8 KB · Görüntüleme: 27
Son düzenleme:
Ona da şükür. 8Mbps ile geçirdiğim günleri hatırlıyorum da 3-4 gün Rainbow Six: Siege indirmiştim (saniyede 800 Kbps). Gece 2-6 arası kotadan yemiyordu. Her gece indirmeye bırakıyordum. Gıdım gıdım ilerliyordu. Bir de indirme sırasında uygulamaya gelen güncelleme sayesinde o saate kadar inen kısım silinmişti baştan başlamıştım. Ahhh.

Arkadaşlar selam güncelleme yapayım dedim, bugün güzel bir haberle karşılıyorum sizleri. Bu sabah binamıza ofdk kutusu takılmış durumda. Dışarıdan gelen turuncu kabloyu kutuya takmışlar, dairelerden gelen kablolar dışarıda duruyor. Herhalde kullanan olursa kutu içerisine alınacak kablo.

Ayrıca altyapı sorgusu yaptığımda da adresinde altyapı görünmüyor. Herhalde arka planda geçiş işlemleri falan yapılıyor.

2 ay önce sevinmiştim ne güzel fiber geliyor diye 1 ayda kutu takıldı 1 aydır'da kutu o şekilde bekliyor sevincim kısa sürdü maalesef. Bizim binayı unuttular herhalde 😃 Yarın tam 2 ay olacak.

2 ay önce sevinmiştim ne güzel fiber geliyor diye 1 ayda kutu takıldı 1 aydır'da kutu o şekilde bekliyor sevincim kısa sürdü maalesef. Bizim binayı unuttular herhalde 😃 Yarın tam 2 ay olacak.
OFDK'nın kapağını açmayı başardım :)

Dosya Ekleri

• IMG_5870.jpeg
    IMG_5870.jpeg
    102,6 KB · Görüntüleme: 23
  • IMG_5871.jpeg
    IMG_5871.jpeg
    77,2 KB · Görüntüleme: 21
  • IMG_5868.jpeg
    IMG_5868.jpeg
    103,5 KB · Görüntüleme: 22
Hayırlı olsun bana da mesaj geldi 23.05.2024 de kadar altyapı çalışmanız tamamlanacaktır diye. Bekliyoruz 1 alt mahalledeki kutuları takmayı bitirmek üzereler. Sira benim mahalleye gelecek sanırım. 6 ay 480 TL sonrakı aylar 900 TL zaten 2025 de internetelere zam gelir en azından 900 TL 1 GB kullanırız kendımı avutuyorum.

Hayırlı olsun bana da mesaj geldi 23.05.2024 de kadar altyapı çalışmanız tamamlanacaktır diye. Bekliyoruz 1 alt mahalledeki kutuları takmayı bitirmek üzereler. Sira benim mahalleye gelecek sanırım. 6 ay 480 TL sonrakı aylar 900 TL zaten 2025 de internetelere zam gelir en azından 900 TL 1 GB kullanırız kendımı avutuyorum.
TT'den mi mesaj geldi size (abonesi olduğunuz için mi?). Altyapı sorgularına baktım dairemde ve yanımdaki bir kaç binaya baktığımda altyapı yok gözüküyor. Daha önce ADSL ve VDSL kısımları dolu idi.

Dosya Ekleri

• 1714909205033.png
    1714909205033.png
    15,7 KB · Görüntüleme: 18

Yeni konular

Geri
Yukarı