3000 TL'ye 3D yazıcı önerisi

Makaleler
1
Yer
kocaeli, derince
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5600 işlemci , B450M PRO-VDH MAX anakart , xpg 16gb(2x8) ram.
Merak ettim ve durduk yere içimden 3D yazıcı almak geldi. Ucuz olarak 3 bin lira bandında var. Amacım deneyim elde etmek, zaten mesleki okulda okuyorum iş geleceğim için faydalı olur diye düşünüyorum. Bu fiyat bandında en iyi yazıcı modeli nedir?
Alırken neye dikkat etmeliyim?

Dostum 3 bin TL'ye zor bulursun sıfır ama ikinci el alacaksan ender 3 v2'den başla ama 1 yıl sonra sat daha iyi makine al ben kullandım çok memnun kalmadım ancak upgrade yaparak uzun yıllar götürür.

Dostum bir de iyice öğren derim öyle basit bir konu değildir canını sıkacak ayarlar olacak makine için.

Merak ettim ve durduk yere içimden 3D yazıcı almak geldi. Ucuz olarak 3 bin lira bandında var. Amacım deneyim elde etmek, zaten mesleki okulda okuyorum iş geleceğim için faydalı olur diye düşünüyorum. Bu fiyat bandında en iyi yazıcı modeli nedir?
Alırken neye dikkat etmeliyim?

Dostum 3 bin TL'ye zor bulursun sıfır ama ikinci el alacaksan ender 3 v2'den başla ama 1 yıl sonra sat daha iyi makine al ben kullandım çok memnun kalmadım ancak upgrade yaparak uzun yıllar götürür.

Dostum bir de iyice öğren derim öyle basit bir konu değildir canını sıkacak ayarlar olacak makine için.

Eminim doğrudur. Birşeylerle uğraşmayı severim yavaş yavaş işi çözerim umarım.

3D yazıcılarla bir sorun olursa daima buradayım dostum.

Çok sağ ol. Daha lise 2'yim. Ama teknelojiye çok meraklıyım. Elimden her iş geliyor ve buna bir şey daha eklemek istiyorum. Baktığım kadarıyla 3 V2 olarak 4 bine falan var. 3D programı olan bir bilgisayara kablo ile veya uzaktan bağlantı yapılıyor değil mi? Hiç bilgim yok.

Ben teşekkür ederim dostum öncelikle teknolojiye merak duymanız çok güzel ben en son baktığımda 3 bin küsürdü artmış demek ki 3d program olarak slicer denen dilimleme programı var oradan istediğin herhangi bir g code dosyasını açabilirsiniz örneğin tinkercad den proje yapıp sd karta aktarıp obj yada stl formatında seçip dilimlemek için dosyayı açarsanız makinenize sd kart üzerinden yazdırabilirsiniz bu dediğim olayı sadece başlangıç sınıfında yapabilirken üst sınıf makinelerde hem bu dediğim dilimlemeyi yapabiliyorsunuz hem de telefondan uzaktan bağlanıp yapabiliyorsunuz örneğin benim gelişmiş bir 3d yazıcım var evde olmadığım zaman fişe takılı olduğu süreç uzaktan gcıde dosyası alıp dilimleyebiliyorum ve uzaktan baskı yapabiliyorum
Çok sağ ol. Daha lise 2'yim. Ama teknelojiye çok meraklıyım. Elimden her iş geliyor ve buna bir şey daha eklemek istiyorum. Baktığım kadarıyla 3 V2 olarak 4 bine falan var. 3D programı olan bir bilgisayara kablo ile veya uzaktan bağlantı yapılıyor değil mi? Hiç bilgim yok.

Anladım dediğinizi. Mesela bazı çıktı kağıt yazıcılarda yazıcıya özel mail adresi var o maile resim atınca uzaktan çıkartıyor. Peki ücretsiz yada kolay crack olan 3d cisim oluşturma programları varmı siz para ödüyormusunuz?

Anladım dediğinizi. Mesela bazı çıktı kağıt yazıcılarda yazıcıya özel mail adresi var o maile resim atınca uzaktan çıkartıyor. Peki ücretsiz ya da kolay crack olan 3D cisim oluşturma programları var mı siz para ödüyor musunuz?

En çok kullanılan 2 program var dostum birisi Tinkercad hem hazır projeler hem de kendin proje tasarlayabilirsin bir de ultimaker thingverse var bu uygulama biraz daha iyi ve daha çok model var en çok bu 2 uygulama kullanılıyor bu 2 uygulamada ücretsiz ücretlilerde var ama daha yeni yeni gireceksen bu ikisini öneririm.

En çok kullanılan 2 program var dostum birisi Tinkercad hem hazır projeler hem de kendin proje tasarlayabilirsin bir de ultimaker thingverse var bu uygulama biraz daha iyi ve daha çok model var en çok bu 2 uygulama kullanılıyor bu 2 uygulamada ücretsiz ücretlilerde var ama daha yeni yeni gireceksen bu ikisini öneririm.

Tamam çok teşekkür ederim birkaç ay içerisinde kendi harçlıklarımla almayı planlıyorum umarım alabilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı